از هواپیماهای ای تی آر در مسیرهای كوتاه استفاده خواهد شد

تهران - ایرنا - مدیرعامل شركت هواپیمایی جمهوری اسلامی ایران با بیان این كه هواپیمای ای تی آر 600-72 'هما' برای مسافت های طولانی مناسب نیستند، گفت: ایران از این هواپیماها در مسافت های كوتاه استفاده خواهد كرد.

فرهاد پرورش روز یكشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا، افزود: پرواز این هواپیماها به مشهد مقدس به رسم سنت دیرینه ایران ایر انجام شد و قرار است از این هواپیماها در مسافت های كوتاه بین مراكز استان ها و فرودگاه های كم برخوردار استفاده شود.
مدیرعامل ایران ایر یادآورشد: هدف از خرید این هواپیماها انجام پروازهای هوایی به فرودگاه های نزدیك است و هواپیمای ای تی آر 600-72 برای پروازهای بیش از یك ساعت مناسب نیستند.
به گفته وی، حداكثر سرعت این هواپیماها بین 550 تا 600 كیلومتر است و این سبب شده كه از این هواپیماها در مسافت های بلند استفاده نشود و مقرر شده ایران ایر تا 2 روز آینده با این ناوگان پروازهای خود را به فرودگاه های كاشان، اراك ، رشت، رامسر، گرگان و یا مسافت هایكوتاه مثل كرمان به مشهد را آغاز كند.
به گزارش ایرنا، نخستین پرواز هواپیماهای ای تی آر 600 - 72 با رجیستر EP-ITA روز 17 خرداد ماه از تهران به مشهد مقدس انجام شد و متعاقب آن دومین هواپیما نیز با رجیستر EP-ITB در روز 18 خرداد ماه پرواز خود را در مسیر تهران - مشهد و بالعكس انجام داد.
طبق قراردادی كه ایران ایر با شركت ای تی آر زیر مجموعه ایرباس امضا كرده قرار است این شركت 20 فروند از این هواپیماها را از ای تی آر تحویل بگیرد كه تاكنون 4 فروند آن در فرودگاه تولوز فرانسه به ایران ایر تحویل شده و هم اكنون در ناوگان این شركت پروازهای خود را آغاز كرده اند.
طبق برنامه ریزی های ایران ایر سومین پروازهواپیمای ای تی آر با رجیستر EP-ITC از تهران به مشهد راس ساعت 16 با شماره پرواز IR-3300 در روز 19 خرداد انجام شد و چهارمین پرواز هواپیمای ATR 72-600 هما نیز با رجیستر EP-ITD به مقصد مشهد مقدس راس ساعت 10 صبح روز 20 خرداد ماه انجام شده است.
برای آگاهی از آخرین اخبار اقتصادی ایران و جهان با كانال اقتصادی ایرنا در تلگرام همراه شوید:
IRNAeco@
https://t.me/irnaeco
اقتصام**1108*1579* خبرنگار: ایرج منصوری * انتشار : مرضیه فاتحی

سرخط اخبار اقتصاد