9 ميليارد ريال تسهيلات به طرح هاي دانش بنيان پرداخت شد

ايلام - ايرنا - رييس پارك علم و فناوري ايلام از پرداخت 9 ميليارد و 500 ميليون ريال تسهيلات قرض الحسنه براي اجراي طرح هاي دانش بنيان در اين استان خبر داد.

به گزارش ايرنا، كامران طاهرپور روز شنبه در نشست تخصصي آموزش، پژوهش و نوآوري استان اظهار كرد: به منظور حمايت از نخبگان و پژوهشگراني كه طرح هاي دانش بنيان دارند و در راستاي كيفي سازي اين طرح ها براي تجاري سازي آنها تسهيلات ارزان قيمت به آنان پرداخت شده است.
وي ادامه داد: 28 شركت در سامانه دانش بينان استان ثبت نام كرده اند كه به دليل سطح پايين بودن برخي طرح ها، 13 شركت از آنها رد شده و مابقي پذيرفته شده اند.
رييس پارك علم و فناوري ايلام افزود: اكنون 11 محصول دانش بنيان مورد حمايت اين پارك قرار گرفته و توليد شده اند.
طاهر پور گفت: با توجه به اجراي سياست هاي اقتصاد مقاومتي سعي شده كه طرح ها و محصولات نهايي آنها با محوريت اقتصاد مقاومتي توليد شود.
وي اظهار كرد: در سالهاي اخير تلاش شده با برگزاري استارت آپ هاي مختلف در استان شركت هاي دانش بنيان و تيم هاي بسيار خوبي تشكيل شود تا با جديت در زمينه هاي مختلف پژوهش هاي علمي در پارك انجام گيرد.
وي ابراز اميدواري كرد به منظور حمايت بيشتر از شركت هاي دانش بنيان و اجرايي شدن طرح هاي علمي در اين پارك ساز و كاري تعريف شود تا با استفاده از تسهيلات ارزان قيمت صندوق كارآفريني و اميد بتوان بيشتر از اين شركت ها حمايت كرد.
خبرنگار: ناهيد ابراهيمي ** انتشار دهنده: شهريار حيدري فر
7177/6034