رئیس جمهوری مولداوی برای همتای ایرانی پیام تسلیت فرستاد

مسكو - ایرنا - ایگور دودون رئیس جمهوری مولداوی در پیام تسلیت به حسن روحانی همتای خود، ضمن محكوم كردن حمله های تروریستی روز چهارشنبه در تهران، بر لزوم همكاری جهانی برای نابودی پدیده تروریسم تاكید كرده است.

در پیام دودون به حسن روحانی كه روز جمعه در اختیار نمایندگی ایرنا قرار گرفت، آمده است: برای وقوع حمله مسلحانه به پارلمان و آرامگاه رهبر فقید ایران كه غیرقابل توجیه است، ابراز همدردی و همبستگی خود و ملت مولداوی را اعلام می كنم.
وی افزوده است: در این لحظات آزمون سخت، با جمهوری اسلامی ایران متحدیم و احساس همدردی و پشتیبانی همه جانبه ملت مولداوی را به ایرانیان و بازماندگان قربانیان اعلام می كنم.
دودون در پایان با آرزوی بهبودی هر چه زودتر مجروحان عملیات تروریستی در تهران تاكید كرده است: جمهوری مولداوی قاطعانه اقدامات خشونت بار تروریستی را محكوم می كند و اطمینان راسخ دارد كه تنها با تلاش های مشترك می توان با چالش های تروریستی مقابله كرد.
مقام17 خرداد در دو حمله تروریستی جداگانه، ساختمان مجلس شورای اسلامی و حرم امام خمینی (ره) هدف تیراندازی مهاجمان انتحاری مسلح قرار گرفت كه بر اثر ان 17 نفر شهید و حدود 50 نفر دیگر نیز مجروح شدند.
به گفته منابع امنیتی، با هوشیاری ماموران حرم مطهر امام خمینی(ره)، یكی از مهاجمان انتحاری قبل از اقدام مورد اصابت گلوله قرار گرفت و فرد انتحاری دیگر نیز خود را منفجر كرد
گروه تكفیری تروریستی داعش مسئولیت این حملات را بر عهده گرفته است.
اروپام 1516 ** انتشار دهنده: هادی مولوی نیا

سرخط اخبار جهان