دفتر یادبود شهدای حملات تروریستی تهران در كراچی گشوده شد

كراچی - ایرنا - دفتر یادبود شهیدان حملات تروریستی روز چهارشنبه هفته جاری به ساختمان مجلس شورای اسلامی و حرم مطهر حضرت امام خمینی(ره)، روز جمعه در سركنسولگری جمهوری اسلامی ایران در شهر 'كراچی' مركز ایالت سند در جنوب پاكستان گشوده شد.

به گزارش خبرنگار ایرنا، در نخستین ساعت گشوده شدن دفتر یادبود در كراچی، سركنسول و دیپلمات های كشورهای مقیم شهر كراچی با حضور در نمایندگی كشورمان و امضای دفتریادبود ضمن عرض تسلیت و ابراز همدردی با ملت و دولت جمهوری اسلامی ایران، به مقام این شهدا ادای احترام كردند.
این دفتریادبود تا پایان ساعت كاری عصر امروز در سركنسولگری جمهوری اسلامی ایران در كراچی گشوده خواهد بود.
پیش از این دفتر یادبود شهیدان حملات تروریستی به مجلس شورای اسلامی و حرم مطهر حضرت امام خمینی(ره)، صبح امروز در سفارت جمهوری اسلامی ایران در اسلام آباد پایتخت پاكستان گشوده شد.
پاكستان یكی از نخستین كشورهایی بود كه با صدور بیانیه ای، ضمن محكوم كردن حملات تروریستی اخیر در تهران، مراتب تسلیت و همدردی دولت، پارلمان و مردم این كشور را با دولت، مجلس و ملت ایران ابراز داشت.
روز چهارشنبه، 'سردار ایاز صادق' رئیس مجلس ملی پاكستان در تماس تلفنی با 'علی لاریجانی' همتای ایرانی خود، ضمن محكوم كردن حادثه حملات تروریستی امروز در ایران، مراتب تسلیت و همدردی مجلس ملی، دولت و مردم پاكستان را به وی اعلام كرد.
'رضا ربانی' رئیس مجلس سنای پاكستان نیز روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا در اسلام آباد، ضمن محكوم كردن حملات تروریستی امروز در تهران، مراتب تسلیت و همدردی مجلس سنا را با دولت، مجلس و ملت ایران اعلام كرد.
دولت پاكستان نیز روز چهارشنبه جزو نخستین دولت هایی بود كه با صدور بیانیه ای، حمله گروهی از افراد مسلح به مجلس شورای اسلامی و حرم مطهر امام خمینی(ره) را به شدت محكوم كرد.
رئیس و نمایندگان مجلس ملی پاكستان جلسه روز گذشته(پنجشنبه) خود را با قرائت فاتحه برای شهدای حملات تروریستی روز گذشته مجلس شورای اسلامی و مرقد مطهر امام راحل(ره) و دعا برای شفای عاجل مجرحان این حوادث ناگوار آغاز كردند.
صبح روز چهارشنبه هفته جاری در دو حمله تروریستی جداگانه، ساختمان مجلس شورای اسلامی و حرم امام خمینی (ره) هدف تیراندازی مهاجمان انتحاری مسلح قرار گرفت كه تاكنون شهادت 17 نفر و مجروح شدن 52 نفر تائید شده است.
به گفته منابع امنیتی، با هوشیاری ماموران حرم مطهرحضرت امام خمینی(ره)، یكی از مهاجمان انتحاری قبل از اقدام مورد اصابت گلوله قرار گرفت و فرد انتحاری دیگر نیز خود را منفجر كرد. از سه مهاجم به مجلس شورای اسلامی یك تروریست خود را منفجر كرد و 2 تن دیگر توسط نیروهای امنیتی و حفاظتی به هلاكت رسیدند.
گروه تكفیری تروریستی داعش مسئولیت این حملات را بر عهده گرفته است.
مراسم تشییع پیكرهای پاك شهدای این حملات تروریستی امروز جمعه در تهران برگزار می شود.
آساق**1723 - انتشاردھندہ: محمدرضا منافی

سرخط اخبار جهان