استاندار خراسان شمالي: حمايت از اشتغال ارزان قيمت راهكار حل مشكل بيكاري است

بجنورد- ايرنا- استاندار خراسان شمالي با بيان اينكه ايجاد اشتغال كميته امداد براي مددجويان با ارائه تسهيلات ارزان قيمت امري بسيار مهم و شايسته است گفت: حمايت از اشتغال ارزان قيمت يكي از راهكارهاي حل مشكل بيكاري است

به گزارش ايرنا به نقل از روابط عمومي اين نهاد محمدرضا صالحي در بازديد از نمايشگاه دستاوردهاي مددجويان كميته امداد اظهار كرد: برپايي اين مجموعه نمايشگاهي و فروشگاهي در نوع خود ممتاز است.
وي فروش و عرضه محصولات توليدي مددجويان در فضاي اين بازارچه را امري مهم براي معرفي دستاورد هاي كميته امداد به عموم مردم عنوان كرد و افزود: ارائه تسهيلات ارزان قيمت به مددجويان گامي مثبت در راستاي ايجاد اشتغال است.
صالحي حمايت از اشتغال ارزان قيمت و تقويت كارگاه ها و كارخانه هاي مستقر در شهرك هاي صنعتي را از راهكارهاي مطلوب جهت حل مشكل بيكاري استان عنوان و تاكيد كرد: حمايت از صنايع پايين دستي بايد در راستاي توسعه صنايع بزرگ استان باشد چرا كه اين صنايع لازمه رشد و توسعه استان است و همچنين ايجاد مشاغل پايدار را به دنبال خواهد داشت.
استاندار خراسان شمالي گفت: اميدواريم با ايجاد اشتغال و معيشت پايدار و فراهم سازي بسترهاي مورد نياز جهت تامين مسكن براي تمامي اقشار استان در آينده اي نزديك شاهد كاهش محدوديت ها و همچنين ارتقا رشد و توسعه در اين منطقه باشيم.
به گزارش ايرنا، نرخ بيكاري در استان خراسان شمالي 11.1 درصد و پايين تر از ميزان ميانگين كشوري است.
پيشتر، استاندار خراسان شمالي بر توسعه اشتغال ارزان قيمت و دانش بنيان تاكيد كرده بود و از دستگاه هاي اجرايي استان خواسته با همكاري بانك ها بايد امسال دست كم 10هزار شغل جديد در دستور كار خود قرار دهند.
به نقل از روابط عمومي كميته امداد امام خميني (ره) يك باب واحد مسكوني 90 متري با اعتبار بالغ بر 650 ميليون ريال از محل سفر رياست جمهوري به استان آماده و مورد بهره برداري قرار گرفت، همچنين هزينه خريد يك دست جهيزيه كامل براي اين مددجوي كميته امداد نيز تامين و در اختيار آنان قرار گرفت.
استان خراسان شمالي 863 هزار نفر جمعيت دارد و از نظر شاخص درآمد در آخرين رده كشور قرار دارد. 140 هزار نفر از جمعيت اين استان زير پوشش كميته امداد قرار دارند.
* سايت خبرگزاري جمهوري اسلامي خراسان شمالي به نشاني http://www.irna.ir/nkhorasan و كانال تلگرامي اين خبرگزاري به نشاني https://t.me/irnabojnurd در دسترس افراد براي اطلاع از آخرين اخبار و رويدادهاي استان است.
نشاني ايرناي خراسان شمالي در اينستاگرام هم https://www.instagram.com/irnabojnurd است.
همچنين مردم مي توانند ديدگاه ها و پيشنهادهاي خود را به نشاني https://t.me/irnaBOJ تگرام كنند.
3007/ 6042 خبرنگار: ربابه صانعي ** انتشاردهنده: سيدحسين قدسي