جایزه بهترین فیلم خارجی زبان جشنواره آمریكایی به «دم سرد» رسید

تهران- ایرنا- جایزه هیات داوران فستیوال بین المللی «دریاچه ماموت» به فیلم سینمایی «دم سرد» ساخته عباس رزیجی اهدا شد.

به گزارش خبرنگار سینمایی ایرنا، فیلم «دم سرد» در تازه‌ترین حضور جهانی‌اش جایزه هیات داوران فستیوال فیلم «دریاچه ماموت» آمریكا را در بخش بهترین فیلم سینمایی خارجی زبان به دست آورد.
این فیلم كه تجربه تهیه كنندگی مشترك حمیدرضا جهانیان و عباس رزیجی است تاكنون به عنوان یك محصول ایرانی در بسیاری از جشنواره های بزرگ جهان به نمایش در آمده و مورد توجه منتقدان و مخاطبان خارجی قرارگرفته است.
«دم سرد» هفته گذشته جایزه بهترین فیلم بلند داستانی جشنواره «ریجفیلد» را به دست آورده بود.
این فیلم درباره زندگی متفاوت یك انسان ایرانی است.
در خلاصه داستان این فیلم سینمایی آمده است: مریم نامی دخترانه و نشانی از نجابت در دنیای زنان است، مریم سی و چند ساله است. او دختر به دنیا آمده، پسرانه بلوغ را رد كرده و مردانه برای معاش هر روزش را سخت سگ دو می زند.
فستیوال دریاچه ماموت از جشنواره های معتبر جهان در خصوص جوانان فیلمساز به شمار می رود كه هرساله فیلمسازان مطرحی را در خود میزبانی می كند و آثارشان را به نمایش در می آورد.
استفان آوالس، آدریان موری، آنتونیا لاپور و اسكای برگمن از حاضران در این دوره بودند كه از 14 تا 17 خرداد ماه (4 تا 7 ژوئن) برگزار شد.
بازیگران اصلی فیلم «دم سرد»، بیتا بادران، مجید مظفری، نادر نادرپور، پریچهر ریالی، حمیده براتی و عزت الله ‏رمضانی فر و بازیگران خردسال فیلم كیمیا ملایی و یاسین رسولی هستند.
رزیجی كارگردان «دم سرد» به تازگی فیلمنامه جدیدی با عنوان «حصیر آباد» را به نگارش در آورده كه با تامین سرمایه مورد نیاز وارد مرحله پیش تولید خواهد شد.
فراهنگ**9246**1055
خبرنگار: علیرضا مرادی*انتشار: زینب كارگر
برای اطلاع از اخبار متنوع فرهنگی و هنری، با كانال فرهنگی ایرنا در تلگرام همراه شوید:
https://t.me/irnaf