برای یادگیری قرآن ، ایجاد احساس نیاز در فرد ضروری است

زنجان - ایرنا - نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه زنجان گفت: برای یادگیری قرآن ایجاد احساس نیاز در خود و فرزندان امری ضروری است كه در این موضوع موفق عمل نكرده ایم.

به گزارش ایرنا، حجت الاسلام علی خاتمی روز سه شنبه در جلسه شورای آموزش و پرورش استان زنجان، افزود: تربیت نیروی انسانی بزرگترین سرمایه هر كشور است.
حجت الاسلام خاتمی اظهار كرد: توجه به آموزش قرآن در 2 رده معلمان و دانش آموزان، یكی از موارد اهمیت به تربیت مناسب دانش آموزان محسوب می شود.
امام جمعه زنجان با بیان اینكه تعامل با یكدیگر برای رسیدن به اهداف والا لازم است، گفت: باید دانش آموزان را به عنوان مدیران و دست اندركاران نسل آینده قبول كرده و به آنها توجه كنیم.
وی با اشاره به نبود فرش و موكت برای راه اندازی نمازخانه در برخی از مدارس، تاكید كرد: یكی از راه های مفروش كردن نمازخانه ها تعامل مدیر مدرسه با همسایگان، خیران و والدین دانش آموزان است.
حجت الاسلام خاتمی با انتقاد از برخی شبه افكنی ها علیه آموزش و پرورش در ارتباط با سند 2030، افزود: آموزش و پرورش باید در مقابل هجمه ها از خود دفاع كند و مدیران این نهاد از این نوع مسائل شبهه زدایی كنند.
امام جمعه زنجان با تاكید بر اهمیت سند تحول بنیادین در آموزش و پرورش، گفت: با وضع موجود و برای شبهه زدایی، دبیران و مدیران مدارس و ادارات دوباره این سند را مطالعه كنند.
وی با اشاره به نقش والدین در كنترل رفتار فرزندان در محیط بیرون از خانه، تصریح كرد: نباید خانواده ها به تربیت فرزندانشان كم توجه یا بی توجه باشند، چرا كه تبعات این موضوع به جامعه نیز انعكاس خواهد یافت.
معاون تربیت بدنی آموزش و پرورش استان زنجان در ادامه گفت: شاداب سازی دانش آموزان به ویژه در مدارس از اهداف عمده اجرای سند تحول بنیادین در آموزش و پرورش است.
ذبیح الله تاراسی افزود: در همین راستا سومین المپیاد ورزشی در بیش از یك هزار مدرسه با حضور 60 هزار دانش آموز برگزار شده است.
وی اظهار كرد: هم اكنون یكهزار و 100 مدرسه در استان زنجان مجری طرح ورزش صبحگاهی در مدارس هستند.
به گزارش ایرنا، جلسه شورای آموزش و پرورش استان در ماه رمضان با حضور مدیران ارشد آموزشی استان و سایر اعضا به ریاست استاندار زنجان برگزار شد.
هم اكنون قریب 180 هزار دانش آموز در واحدهای آموزشی دوره روزانه استان زنجان تحصیل می كنند.
3216/6085
خبرنگار: سجاد كریمی ** انتشار دهنده: رویا رفیعی