كمیسر حقوق بشر سازمان ملل: برای رویارویی با افراط گرایی باید بر نقطه مقابل آن تاكید كنیم

وین - ایرنا - كمیسر عالی حقوق بشر سازمان ملل در آغاز نشست 35م شورای حقوق بشر در ژنو، ضمن محكومیت جنایات داعش و سایر گروههای تروریستی گفت: برای رویارویی هوشمند با افراط گرایی خشونت آمیز باید بر نقطه مقابل آن یعنی 'دربرگیری صلح آمیز' تاكید كنیم.

به گزارش ایرنا ، زید رعد الحسین امروز (سه شنبه) در آغاز این نشست یك گزارش شفاهی ارائه داد و در آغاز این گزارش از اقدامات رژیم صهیونیستی در نقض حقوق فلسطینیان انتقاد كرد.
این انتقاد در حالی صورت گرفت كه بنا بر گزارشها آمریكا در نظر دارد در واكنش به آنچه 'سوگیری ضد اسراییلی' در شورای حقوق بشر سازمان ملل می داند، تهدید خروج از این شورا را مطرح كند.
سی و پنجمین نشست شورای حقوق بشر سازمان ملل متحد صبح امروز (سه شنبه) در ژنو سوئیس آغاز به كار كرد و تا 23م ژوئن (دوم تیر) ادامه خواهد یافت. در این نشست كه با سخنرانی 'یواكین الكساندر مازا مارتلی' نماینده السالوادور و رئیس شورا آغاز شد، مباحثاتی در باره مسائل مختلف مربوط به حقوق بشر از جمله حق حریم خصوصی، حقوق افراد دارای ناتوانی جسمی، حق اقلیت ها و حقوق كودكان انجام می شود.
شورای حقوق بشر سازمان ملل هر سال سه بار جلسات منظم دارد كه جلسات ماه مارس حدود چهار هفته، جلسات ماه ژوئن حدود سه هفته و جلسات ماه سپتامبر نیز حدود سه هفته به طول می انجامد.
اروپام**1078**1479
خبرنگار: بابك جعفری **ناشر:حسن سالك رضائی

سرخط اخبار جهان