مقام اربيل: افراشتن پرچم همجنس بازان برخلاف قوانين كردستان عراق است

اربيل – ايرنا - برافراشته شدن پرچم همجنس بازان در ساختمان كنسولگري آمريكا در اربيل مركز اقليم كردستان عراق، واكنش منفي مردم و شماري از مسئولان اين سرزمين را به همراه داشت و روابط عمومي استانداري اربيل آن را غيرقانوني دانست.

به گزارش ايرنا، 'حمزه حميد' مدير روابط عمومي استانداري اربيل روز دوشنبه در اين خصوص به خبرنگار ايرنا گفت: تاكنون به طور رسمي هيچ مجوزي به هيچ سازماني داده نشده است تا پرچم همجنس بازان را در اقليم كردستان عراق برافرازد و اين مجوز هم به كسي داده نخواهد شد. چون قرآن منشاء اساسي قوانين بوده و براين اساس اين اقدام ممنوع و كفر تلقي مي شود.
وي افزود: ما به مردم اطمينان مي دهيم كه برافراشتن پرچم همجنس بازان مورد قبول نيست و آن را نخواهيم پذيرفت.
به گفته مديركل روابط عمومي استانداري اربيل اين اقدامات تلاشي براي برهم زدن روابط اجتماعي و فرهنگي در كردستان عراق است.
'عبدالله ويسي' رئيس اتحاديه علماي دين اسلام در كردستان عراق همزمان به خبرنگار ايرنا گفت: هيئتي براي پيگيري اين موضوع تشكيل شده است و تا روشن شدن تصميم هاي آن سخني با رسانه ها نداريم.
'انجاز علي رشيد' رئيس شوراي استان اربيل نيز در اين خصوص تاكيد كرد كه اطلاعات كاملي در اين خصوص ندارند و فعلا سرگرم جمع آوري اطلاعات در اين باره هستند.
وي تصريح كرد اگر پرچم همجنس بازان در داخل كنسولگري برافراشته شده باشد، آنها در قالب قوانين خويش اين حق را دارند اما اگر خارج از كنسولگري اين اتفاق افتاده باشد، قطعا آن را پيگيري مي كنند. چرا كه مردم كرد، مسلمان بوده و اين رفتارها را نمي پذيرند.
كنسولگري آمريكا در اربيل در اولين روز ماه ميلادي جاري (ژوئن) اقدام به برافراشتن پرچم همجنس بازان در ساختمان اين كنسولگري كرد.
خاورم *4*351*353*1770*1486**انتشار: محسن شريفي**

سرخط اخبار جهان