شركت 24 هزار دانش آموز كردستاني در جشن بزرگ شكرگزاري قرآن كريم

سنندج- ايرنا- معاون آموزش ابتدايي آموزش و پرورش كردستان با اشاره به برگزاري جشن بزرگ شكرگزاري قرآن كريم پايه سوم ابتدايي در تمامي مدارس ابتدايي استان گفت: بيش از 24 هزار دانش آموز در اين جشن شركت كردند.

صديقه عبداللهي روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار ايرنا افزود: اين جشن در راستاي ارتقاي آموزش قرآن و اجرايي كردن مضامين سند تحول بنيادين در مدارس ابتدايي استان برگزار شد.
وي هدف از برگزاري اين جشن را تقويت روخواني و روانخواني و ايجاد علاقه به يادگيري، انس و الفت دانش آموزان با قرآن كريم و تخلق به اخلاق و ارزش هاي اسلامي و ديني عنوان كرد.
معاون آموزش ابتدايي آموزش و پرورش كردستان اظهار كرد: در اين آيين با شكوه، دانش آموزان پايه سوم در حضور اوليا و مسئولان، با پوشش زيباي اسلامي و حمل رحل هاي قرآن و قرائت هماهنگ سوره هاي قرآني، نورانيت محفل را مضاعف كردند.
وي با بيان اينكه آشنا كردن دانش آموزان با آموزه هاي ديني و قرآني از رسالت هاي آموزش و پرورش است گفت: بدون شك پرورش انسان هاي سالم و آگاه، منجر به شكل گيري جامعه سالم خواهد شد.
عبداللهي با بيان اينكه عمل به احكام و مباني اسلامي بايد از همان دوران دانش آموزي در ميان فرزندانمان تقويت شود ابراز اميدواري كرد، اين مهم مورد توجه والدين و مربيان آموزشي و پرورشي مدارس قرار گيرد.
هم اكنون 275 هزار دانش آموز كردستاني در سه هزار و 700 مدرسه و 14 هزار كلاس درس مشغول به تحصيل هستند.
7348/6108
**خبرنگار: افسانه گلباغي/**انتشار دهنده: اميد بهمني