آلگري: ما اينجا هستيم تا جام قهرماني اروپا را به خانه ببريم

تهران- ايرنا- سرمربي تيم فوتبال يوونتوس در آستانه ديدار امشب (شنبه) فينال ليگ قهرمانان اروپا گفت: حالا زمان آن رسيده تا يووه جام قهرماني را به خانه ببرد.

به گزارش ايرنا از تارنماي خبري ساكرنت، ماسيميليانو آلگري سرمربي تيم فوتبال با يوونتوس سه قهرماني پياپي در سري آ ايتاليا و دو جام حذفي ايتاليا را تصاحب كرده است، ولي اكنون مساله مهم براي او فتح ليگ قهرمانان اروپا است تا يكي از موفق ترين دوران در تاريخ فوتبال ايتاليا را رقم بزند.
آلگري در نشست خبري پيش از ديدار فينال در كارديف گفت:‌ شنيده ام كه يووه قبلا در فينال باخته، اما امشب بازي فينال است و ما نبايد فكر كنيم كه 20، 50 يا 100 سال قبل چه اتفاقي افتاد. ما بايد در اين ديدار پيروز شويم.
وي افزود: بازي كردن در فينال ليگ قهرمانان اروپا موضوعي نيست كه هر روز اتفاقي بيفتد. يووه در سه سال گذشته دو بار به فينال راه يافته است. ما به اين موضوع افتخار مي كنيم. ولي اين كافي نيست. امشب بايد قهرمان شويم. ما به اينجا آمديم تا جام را به خانه ببريم. ما در موقعيت مناسبي اينجا هستيم. ولي در ديدار فينال بايد خوش شانس هم باشيد. ما تلاش زيادي در سال هاي اخير كرديم تا به اينجا برسيم. بايد قهرمان شويم.
اين فينال مي تواند جانلوئيجي بوفون دروازه بان يووه يا كريستيانو رونالدو مهاجم رئال مادريد را صاحب دو جام كند و برنده آن مي تواند توپ طلاي بعدي را از آن خود كند.
بوفون دروازه بان 39 ساله يوونتوس به مقايسه خود با رونالدو پرداخت و گفت: من و رونالدو دو نقش كاملا متفاوت داريم. من بايد دفاع كنم و او بايد حمله كند. ما با اعتماد به نفس و بافروتني پا به ميدان خواهيم گذاشت. تنها چيزي كه فكر مي كنم قهرماني در اين ديدار است. قهرماني در اينجا شوق مضاعفي به ما مي دهد. چون وقتي به اين مرحله مي رسيد، هيچ چيز زيباتر از اين نيست كه پاداش تلاش ها و زحمات خود را ببينيد و هيچ چيز بهتر از اين نيست كه اين شادي را با هم تيمي هاي خود قسمت كنيد.
وي افزود: اميدوارم موفق شوم چون ما تيم فشرده اي هستيم. مي دانم كه عملكرد خوب من به تيم كمك خواهد كرد تا بزرگترين هديه را به هم تيمي هايم هديه كنم.
سرمربي بانوي پير ضمن تاكيد بر اينكه امسال سال يووه است، در باره مهاجم آرژانتيني يوونتوس گفت:‌ هيگواين ثابت كرده كه بازيكن بزرگي است و گل هاي مهمي را در ليگ قهرمانان اروپا به ثمر رسانده است و بازي خوبي را به نمايش خواهد گذاشت.
آلگري گفت: ديبالا فصل فوق العاده اي داشت و امشب به طور قطع هيچ فشاري را تحمل نخواهد كرد. در سال 2015 به فينال رسيديم و به طور غير منتظره در ديدار برابر بارسلونا شكست خورديم. امسال متفاوت است. سال گذشته در مرحله يك هشتم نهايي در دقيقه آخر برابر بايرن مونيخ حذف شديم. يوونتوس پيشرفت خوبي داشته است.
وي افزود: ما براي هر مسابقه آمادگي داشتيم. قهرمان جام حذفي اسپانيا و بعد فاتح سري آ ايتاليا شديم. حالا براي ديدار فينال ليگ قهرمانان اروپا به ميدان مي رويم تا سال فوق العاده اي را به پايان برسانيم.
فينال ليگ قهرمانان اروپا امشب ميان رئال مادريد و يوونتوس در شهر كارديف در ولز برگزار مي شود.
براي آگاهي از آخرين اخبار ورزش ايران و جهان با كانال ورزشي ايرنا در تلگرام irnavarzesh@ همراه شويد.
ورزشي**1210**1584
مترجم- زهرا كورهلي*انتشاردهنده:مولوي