۱۳ خرداد ۱۳۹۶،‏ ۲:۱۶
کد خبر: 82552855
۰ نفر
انفجار دریك فروشگاه شیراز با 37 مجروح

شیراز- ایرنا- ساعت حوالی 45 دقیقه بامداد روز شنبه 13 خردادماه و به دنبال صدای انفجار مهیب، یك فروشگاه بزرگ در بلوار نصر شیراز در آتش سوخت.

به گزارش ایرنا، شدت انفجار به حدی بود كه صدای انفجار در بیشتر مناطق شرقی و مركزی شهر شیراز شنیده شد و دیوارهای این فروشگاه در اثر انفجار فروریخت.
زبانه های آتش و دود از فاصله 2 كیلومتری محل حادثه دیده می شد و در همین حال، خودروهای امدادی با حضور در محل حادثه به خاموش كردن آتش پرداختند.
یكی از ساكنان ساختمان 'فرهاد' در بلوار نصر شیراز كه انفجار در طبقه همكف آن و در فروشگاه هایپرماركت روی داد، به خبرنگار ایرنا گفت: پس از انفجار مهیب نخست، صدای انفجارهای خفیف تر نیز در محل حادثه شنیده شد.
محمدرضا عالی منش رئیس مركز فوریت های پزشكی و اورژانس فارس به خبرنگار ایرنا گفت: 10دستگاه آمبولانس به همراه یك دستگاه اتوبوس آمبولانس برای امدادرسانی به مجروحان اعزام شده اند و تا لحظه انتشار خبر 17 مصدوم به بیمارستان های شهید فقیهی و شهید رجایی اعزام شدند.
وی با بیان این كه حال هیچ یك از مصدومان حادثه وخیم اعلام نشده است، افزود: 20 تن نیز در محل حادثه درمان شدند.
رئیس اورژانس فارس اظهار كرد: هم اینك ساختمان به طور كامل تخلیه شده و به نظر می رسد تعداد مجروحان افزایش نداشته باشد.
شدت انفجار ساختمان در بولوار نصر شیراز به حدی بود كه دیوارهای این فروشگاه بزرگ فروریخت و موج انفجار به مغازه ها و منازل نزدیك خسارت وارده كرده است.
در مجاورت محل انفجار، یك زمین خالی از سكنه است و این وضعیت، میزان خسارت حادثه را كاهش داد.
واحدهای تجاری و مسكونی مجاور ساختمان حادثه دیده در بلوار نصر شیراز نیز در اثر موج انفجار دچار خسارت شدند و برق مناطق همجوار از ابتدای حادثه تا لحظه انتشار خبر قطع شده است.
خبرنگار ایرنا از محل حادثه گزارش داد كه شدت انفجار به حدی بود كه خرده شیشه ها تا فاصله حدود 30 متری محل حادثه پخش شده اند.
حوالی ساعت یك و سی دقیقه بامداد، تلاش امدادگران برای خاموش كردن كامل آتش و ایمن سازی محل حادثه پایان یافت.
علت این حادثه در دست بررسی است.
6122/2027
خبرنگار: سارنگ عبدالهی ** انتشاردهنده: سیداحمد نجفی