امام جمعه سميرم: مسئولان انديشه و نگاه امام راحل را در عمل پياده كنند

سميرم، اصفهان - ايرنا - امام جمعه سميرم از مسئولان خواست در برنامه ها و فعاليت هاي خود، نگاه، انديشه و آرمان امام راحل عظيم الشان را لحاظ و آنها را در عمل اجرا كنند.

به گزارش ايرنا، حجت الاسلام حسين رجايي پور در خطبه هاي نمازجمعه سميرم با تسليت ايام ارتحال بزرگمرد تاريخ ساز قرن معاصر امام خميني (ره) اظهار كرد: بازخواني شخصيت و منش آن امام فرزانه وظيفه مبلغان و متدينين است.
وي خاطرنشان كرد: امام عزيز ما همه سختي و مشقت ها را به جان و دل خريد تا اين انقلاب بي نظير شكل گيرد و طاغوت قرن ها پادشاهي و ظلم ريشه كن شود.
خطيب جمعه سميرم يادآور شد: اگر امروز وجود امام (ره) در ميان ما نيست اما انديشه و فكر نوراني و خدايي او باقي و پابرجاست.
وي با برشمردن چهار مؤلفه در انديشه امام راحل كه لازمه كار دولتمردان است، ادامه داد: پاسداري از نظام و انقلاب اسلامي، ايستادن و پايداري در مقابل كفر و استكبار جهاني، حفظ ارزش هاي نظام و رسيدگي به محرومان و مستضعفان مهمترين اين موارد است.
حجت الاسلام رجايي پور از مردم ولايتمدار و روزه دار سميرم خواست فردا شنبه در مراسم بزرگداشت و سالروز ارتحال بنيانگذار كبير انقلاب در حسينيه انقلاب اسلامي شهر سميرم شركت كنند.
امام جمعه سميرم در بخش ديگر خطبه هاي نماز جمعه اين هفته با تسليت وفات حضرت خديجه كبري (س) اظهاركرد: ان بانوي مؤمنه سال دهم بعثت، دار فاني را وداع گفت در حاليكه 25 سال جانانه و مقاوم، همراه و همدل با رسول گرامي اسلامي بود.
وي همچنين از مبلغان و روحانيوني كه در ماه مبارك رمضان در اين شهرستان و روستاهاي آن حضور دارند تقدير و تشكر كرد.
7147/ 2093 * خبرنگار: محمود افشاري ** انتشار دهنده: اصغر دواتگر