سامانه  اطلاع رساني، رديابي و جست و جوي دستگاههاي ديجيتال در  مشهد رونمايي شد

مشهد- ايرنا- سامانه اطلاع رساني، رديابي و جست و جوي دستگاههاي ديجيتال روز چهارشنبه در محل پارك علم و فناوري خراسان رضوي رونمايي شد.

مدير توسعه تجاري شركت همياب 24 در خصوص اين سامانه در گفتگو با خبرنگاران اظهار كرد: اين سامانه اولين، بزرگترين و تنها سامانه اطلاع رساني و رديابي كالاهاي ديجيتال گمشده و سرقتي در سرتاسر كشور است.
بهروز فتح آبادي با بيان اينكه طرح اوليه اين ايده در شهريور 95 انجام شد افزود: با توجه به دغدغه بزرگ مفقودي و ياسرقت كالاهاي ديجيتال بر آن شديم تا بر طرح يك ايده براي هميشه اين مشكل را برطرف نماييم.
وي پيشگيري و كاهش سرقت كالاهاي ديجيتال در كشور را مهمترين هدف طراحي اين سامانه معرفي و بيان كرد: در راستاي تحقق اين ايده با معاونت پيشگيري از وقوع جرم قوه قضائيه و اپراتورهاي مخابراتي تفاهم نامه هايي را به امضاء رسانده ايم.
فتح آبادي با بيان اينكه در 6 ماه گذشته 23 درصد كالاهاي ديجيتالي سرقتي از طريق اين سيستم به مالباختگان عودت داده شده، اظهار كرد: مخاطبان در اين مدت بيش از 11 هزار كالاي ديجيتالي در اين سامانه ثبت كرده اند كه نشان از نياز جامعه به اين سامانه بوده است.
وي با اشاره به كاهش 39 ميليارد ريالي هزينه هاي كشور (هزينه زمان براي مردم، دولت و ارزش ريالي كالاها) با اين سامانه خاطر نشان كرد: اين سامانه با كاهش تردد شهري در حفظ هواي سالم و محيط زيست نيز موثر است.
رئيس پارك علم و فناوري خراسان نيز اظهار كرد: اعتماد به شركتهاي دانش بنيان موجب مقبوليت آنها در صنعت مي شود كه در حال حاضر دولت در اين مسير فرهنگ سازي هاي خوبي انجام داده است.
سيد حسن علم الهدايي با اشاره به درخشش شركت هاي دانش بنيان ديگر شهرستان هاي خراسان رضوي اظهار كرد: ايده هاي صحيح اقتصادي در هر جايي از استان وجود دارد و نياز به پرورش دارد.
وي افزود: موضوع بيمه و ماليات شركتهاي دانش بنيان نوپا از جمله موانع رسيدن اين شركتها به اهداف مورد نظر خود مي باشد كه نياز به همكاري دستگاه هاي ذي ربط دارد.
هم اكنون 235 شركت علمي و فناور زيرپوشش و حمايت پارك علم و فناوري خراسان قرار دارند.
7495/6012خبرنگار: حسين عباسي ** انتشار دهنده: علي حيدر شاه حسيني

سرخط اخبار استان‌ها