استقلال خوزستان، بازنده اي كه در آسيا درخشيد

اهواز _ ايرنا _ تيم استقلال خوزستان با شكست برابر حريف قدرتمند عربستاني خود از ليگ قهرمانان آسيا حذف شد تا بازنده اي سربلند لقب بگيرد.

به گزارش ايرنا، بامداد روز چهارشنبه ديدار بين دو تيم الهلال عربستان و استقلال خوزستان كه در واقع ديداري بين دو تيم دارا و ندار فوتبال آسيا تلقي مي شد با برتري نماينده عربستان به پايان رسيد تا تيم استقلال خوزستان بازنده سربلند اين رقابت ها قلمداد شود.
آبي هاي خوزستان در حالي پا به مسابقات ليگ قهرمانان آسيا گذاشتند كه گريبانگير مشكلات مالي فراوان بودند و همين امر موجب شد تا نتوانند عملكرد خوبي در ليگ داخلي داشته باشند اما با اين وجود درخشش بازيكنان كم نام و نشان اين تيم در جام باشگاه هاي آسيا چشم هاي علاقه مندان به فوتبال را به خود خيره كرد.
با توجه به اتفاقاتي كه قبل از شروع ليگ داخلي و جام قهرمانان آسيا براي تيم استقلال خوزستان به وجود آمد خوش بينانه ترين طرفداران فوتبال تصور نمي كردند كه قهرمان فصل گذشته ليگ ايران بتواند در بين غول هاي مطرح فوتبال آسيا كه هر كدام سابقه اي چندين ساله در جام قهرمانان دارند، خودنمايي كند اما با نتايجي كه آبي هاي خوزستاني در مرحله گروهي كسب كردند و با 9 امتياز به مرحله بعد صعود كردند به يكباره همه چيز تغيير كرد و ديگر سطح انتظارات از تيم بي ادعاي پورموسوي بالا رفت.
تيم بي پول استقلال خوزستان در حالي كه با كمترين امكانات به مصاف رقباي پولدار خود مي رفت توانست با دو پيروزي، سه تساوي و يك شكست به مرحله يك هشتم نهايي ليگ قهرمانان آسيا صعود كند و به عنوان اولين تيم خوزستاني باشد كه از مرحله گروهي صعود مي كند.
استقلال خوزستان در حالي در مرحله حذفي به مصاف تيم الهلال عربستان رفت كه بين دو تيم زمين تا آسمان تفاوت بود. تيم الهلال كه تاسيس آن به 60 سال پيش بر مي گردد با به دست آوردن 56 جام قهرماني پرافتخارترين تيم كشور عربستان محسوب مي شود كه از اين بين 2 عنوان قهرماني و 2 نايب قهرماني در ليگ قهرمانان آسيا را يدك مي كشد اين در حالي است كه تيم نوپاي استقلال خوزستان تنها 5 سال قدمت داشته و يك قهرماني ليگ ايران را در كارنامه خود دارد.
استقلالي هاي خوزستان پيش از بازي رفت مقابل الهلال كه به دليل عدم پرداخت بدهي هاي خود از سوي باشگاه اعتصاب كرده و بدون تمرين عازم مسقط عمان شدند،بازي قابل قبولي برابر اين حريف قدرتمند خود ارائه دادند و در همان ابتداي كار با تك گل حسن بيت سعيد از تيم الهلال جلو افتادند اما در ادامه با نتيجه 2 بر يك بازي را واگذار كردند.
ديدار برگشت بين دو تيم استقلال خوزستان و الهلال عربستان بامداد روز دوشنبه در حالي برگزار شد كه شاگردان پورموسوي تنها راه صعود به مرحله يك چهارم نهايي را شكست الهلال با اختلاف 2 گل مي ديدند كه با اراده اي كه در بين بازيكنان استقلال خوزستان وجود داشت اين كار دور از دسترس نبود.
شروع طوفاني بازيكنان استقلال خوزستان در حالي كه در زمين بي طرف بازي مي كردند موجب شد كه در دقيقه 11 بازي اين بار توسط آلويس نانگ دروازه الهلالي ها را باز كنند تا همچون ديدار رفت اولين گل بازي را به ثمر برسانند و هواداران خوزستاني را به ادامه كار اميدوار كنند.
تيم الهلال عربستان كه سابقه 25 رويارويي مقابل تيم هاي ايراني را در كارنامه داشت و از تجربه بسيار بالايي برخوردار بود در ادامه بازي فشار حملات خود را بر روي دروازه استقلال خوزستان بيشتر كرد و سرانجام بعد از خلق چندين موقعيت دروازه سفيدپوشان خوزستاني را باز كرد.
در نيمه دوم بازي سيد سيروس پورموسوي كه بر روي نيمكت خود دست به عصا بود سلمان بحراني و آرش افشين تنها مهره هاي هجومي خود را وارد ميدان كرد تا با زدن يك گل بازي را به وقت اضافه بكشاند اما خستگي بيش از اندازه بازيكنان استقلال خوزستان موجب شد كه نتوانند تفكرات سرمربي تيمشان را در زمين پياده كنند ، در سوي مقابل تعويض هاي رقيب عربستاني به خوبي جواب داد و بازيكن تازه به ميدان آمده اين تيم گل پيروزي بخش الهلال را به ثمر رساند تا آب سردي بر پيكره تيم استقلال خوزستان باشد و اميدهاي اين تيم براي صعود به مرحله بعد را از بين ببرد.
اگرچه پرونده تيم استقلال خوزستان با اين شكست در ليگ قهرمانان آسيا بسته شد اما به گفته سرمربي اين تيم غيرت، تعصب و شرف بازيكنان كم نام و نشان استقلال خوزستان ستودني است و با وجود تمامي مشكلاتي كه در اين تيم حكم فرما بود بايد گفت كه استقلال خوزستان، بازنده اي سربلند است.
6002 خبرنگار : پارسا شاكري **انتشاردهنده : كبري آقازري

سرخط اخبار استان‌ها