آغاز ثبت نام دانش آموزان دوره ابتدايي در كردستان

سنندج- ايرنا- معاون آموزش ابتدايي آموزش و پرورش كردستان با اشاره به آغاز ثبت نام دانش آموزان دوره ابتدايي خبر داد و گفت: ثبت نام دانش آموزان پايه اول از هشتم خرداد شروع شد و ساير پايه ها نيز از 13 خرداد جاري آغاز خواهد شد.

صديقه عبداللهي روز سه شنبه در گفت و گو با خبرنگار ايرنا افزود: ثبت نام تمامي نو آموزان پيش دبستاني از هشتم خرداد تا 15 مهر ماه و فقط از طريق سامانه ثبت نام الكترونيكي دانش آموزان(سناد) انجام مي شود و ستاد نظارت بر ثبت نام، موظف است بر ثبت نام الكترونيكي نو آموزان مدارس و مراكز غير دولتي و كلاسهاي چند پايه نظارت كند.
وي تشكيل ستاد نظارت بر ثبت نام ‌در سطح شهرستان، منطقه و ناحيه را ضروري دانست و گفت: تمامي مديران و عوامل اجرايي مدارس، مجتمع هاي آموزشي و پرورشي و راهبران آموزشي و تربيتي نيز بايد در اين راستا توجيه شوند.
معاون آموزش ابتدايي آموزش و پرورش كردستان با بيان اينكه معرفي دانش آموزان پايه اول به پايگاه هاي سنجش توسط مديران مدارس الزامي بوده و ثبت نام نهايي دانش آموزان بدون سنجش ممنوع است گفت: ثبت نام دانش آموزان بايد مطابق با آيين نامه اجرايي مدارس و آيين نامه هاي آموزشي مربوط به دوره ابتدايي انجام شود.
به گفته وي دانش آموزان پايه هاي دوم تا ششم ابتدايي در هر مدرسه اي كه تحصيل مي كنند بدون حضور آنان و اوليا در فرصت مقرر در مدرسه ثبت نام خواهند شد.
عبداللهي تاكيد كرد: ثبت نام دانش آموزان مدارس دولتي و غير دولتي به صورت الكترونيكي و از طريق سامانه سناد انجام شود و در مهلت مقرر اوليا از ثبت نام فرزندانشان در مدارس اطمينان حاصل كنند.
هم اكنون275 هزار دانش آموز كردستاني در سه هزار و 700 مدرسه و 14 هزار كلاس درس مشغول به تحصيل هستند.
7348/ 3020
**خبرنگار: افسانه گلباغي**انتشار دهنده: عبدالله رحماني