فراخوان هفتمين دوره‌ جايزه‌ دكتر فتح الله مجتبايي منتشر شد

تهران- ايرنا- موسسه شهر كتاب فراخوان هفتمين دوره‌ جايزه‌ دكتر فتح الله مجتبايي را براي معرفي بهترين پايان نامه دكتري در حوزه هاي اديان و عرفان و زبان و ادبيات فارسي منتشر كرد.

به گزارش روز يكشنبه ايرنا از شهر كتاب، جايزه‌ دكتر فتح‌الله مجتبايي هر ساله در دي ماه به بهترين پايان‌نامه‌ دوره‌ دكتري در زمينه‌هاي «اديان و عرفان» و «زبان و ادبيات فارسي» با هدف ارتقاي علمي و تشويق دانشجويان دوره‌ دكتري در رشته‌هاي مذكور اهدا مي‌شود.
دانشجويان دوره‌ دكتري در رشته هاي اديان و عرفان و زبان و ادبيات فارسي كه در سال 1395از پايان‌نامه‌ خود دفاع كرده‌اند، مي‌توانند يك نسخه از پايان‌نامه‌ خود را همراه با ذكر نشاني و مشخصات تا 15شهريورماه96 به دبيرخانه‌ اين جايزه واقع در خيابان شهيد بهشتي، خيابان شهيد احمد قصير (بخارست)، نبش كوچه‌ سوم، پلاك هشت، مركز فرهنگي شهر كتاب ارسال كنند.
پايان‌نامه‌هاي ارسالي، برگشت داده نمي‌شوند و علاقه مندان از ارسال پايان‌نامه‌هايي كه پيش از سال 95 يا پس از آن دفاع شده‌اند بايد خودداري كنند.
هيات داوران پس از داوري پايان‌نامه‌هاي رسيده، پايان‌نامه‌ برگزيده را معرفي مي‌كنند.
پايان‌نامه‌‌ برگزيده به همت انتشارات هرمس به صورت كتاب منتشر مي‌شود.
فتح‌الله مجتبايي، نويسنده، مترجم و عضو پيوسته فرهنگستان زبان و ادب فارسي و دايره‌المعارف بزرگ اسلامي است، وي دي ماه ۱۳۸۹ در مراسم بزرگداشت خود در شهر كتاب، پيشنهاد برگزاري جايزه‌اي را در حوزه‌ فرهنگ و ادب ايران داد كه از سال 1390 به همت موسسه شهر كتاب جايزه اي با نام اين استاد و پژوهشگر در حوزه زبان و ادبيات فارسي و اديان و عرفان اختصاص داده شد.
اين جايزه‌ با هدف ارزيابي كيفي رساله‌هاي دانشجويان مقطع دكتري، شناسايي آسيب‌ها در اين حوزه، كمك به رفع آنها و ايجاد بستري مناسب براي ارتقاي سطح كيفي رساله‌ها تدارك ديده شده است.
سميرا بامشكي، عليرضا اسدي، محمدرضا عدلي، سلمان ساكت، ارسطو ميراني، سيده ليلا سيدقاسم، مجتبي مجرد، زهرا زارع، محمد ابراهيم‌پور نمين و فرزين غفوري از برگزيدگان 6 دوره‌ گذشته‌ جايزه‌ دكتر فتح الله مجتبايي بودند.
*براي اطلاع از اخبار متنوع انتشار يافته در شبانه روز با كانال ايرنا استان تهران در تلگرام به نشاني IRNATEHRAN@ همراه شويد.
خبرنگار:معصومه جوان معبودي - انتشار: محمد آجورلو
تهرام/7245//1348