از كشف ترياك هاي قاچاق در تانكر و بطري هاي نوشابه تا توقيف خودروي حامل پرينتر و كپي

تهران - ايرنا - فرمانده انتظامي استان البرز از كشف يكصد كيلو گرم ترياك جاسازي شده از تانكر يك دستگاه خودرو كاميون در شهرستان فرديس خبر داد.

به گزارش روز يكشنبه ايرنا از پايگاه خبري پليس، سردار بخشعلي كامراني صالح گفت: در پي دريافت گزارش هايي مبني بر ورود يك دستگاه كاميون حامل موادمخدر به شهرستان فرديس، اكيپي از ماموران پليس مبارزه با مواد مخدر اين شهرستان پيگيري موضوع را در دستور كار خود قرار دادند.
وي افزود: ماموران با انجام مراقبت هاي شبانه روزي و رصد اطلاعاتي، خودرو مذكور را در يكي از محلات حاشيه شهرستان فرديس در حالي كه دو نفر در حال انتقال مواد مخدر از دريچه تانكر خودرو بودند مشاهده كردند.
سردار كامراني صالح گفت: ماموران با هماهنگي مقام قضائي در بازرسي از تانكر كاميون 10 بسته ترياك به وزن يك صد كيلو گرم ، كشف و در اين رابطه دو نفر را دستگير كردند.

**كشف بيش از 100 كيلوگرم ترياك در غرب استان تهران
رئيس پليس مبارزه با موادمخدر غرب استان تهران از كشف بيش از 100 كيلوگرم ترياك كه در بطري هاي نوشابه جاسازي شده بود، خبر داد.
سرهنگ علي سليم پور گفت: در پي دريافت اخبار و اطلاعاتي مبني براينكه فردي اقدام به تهيه و توزيع موادمخدر در غرب استان تهران مي كند و به تازگي مقادير قابل توجهي موادمخدر را از قاچاقچيان شرق كشور تهيه و به باغي در غرب استان تهران منتقل كرده است ، تيمي از ماموران پليس مبارزه با موادمخدر بررسي موضوع را در دستور كار خود قرار دادند.
وي افزود: با انجام اقدامات تخصصي، ماموران پليس مبارزه با موادمخدر سرانجام باغ مورد نظر را شناسايي كرده و پس از هماهنگي با مقام قضائي در عملياتي غافلگيرانه وارد باغ شدند.
سرهنگ سليم پور با اشاره به دستگيري يك متهم در اين عمليات تصريح كرد: مأموران در بازرسي از خودروي پارك شده در داخل باغ 100 كيلو و 700 گرم ترياك كه در 49 بطري نوشابه در داخل باك خودرو جاسازي شده بود ،كشف كردند.
اين مقام انتظامي ادامه داد: متهم در بازجويي هاي تخصصي پليس اعتراف كرد كه اين محموله را در يكي از استان هاي شرقي كشور بارگيري و قصد توزيع آن را در شهرستان هاي غرب استان تهران داشتم كه با هوشياري ماموران موفق نشدم.
رئيس پليس مبارزه با موادمخدر غرب استان تهران با اشاره به اينكه در اين عمليات سه دستگاه خودرو توقيف شد ،گفت: متهم دستگير شده پس از تشكيل پرونده، جهت سير مراحل قانوني تحويل مراجع قضائي شد.

** كشف 442كيلو انواع موادمخدر در هرمزگان
رئيس پليس مبارزه با مواد مخدر استان هرمزگان از كشف 442كيلو انواع موادمخدر طي 48 ساعت گذشته در استان خبر داد.
سرهنگ حميد لاچيني گفت: در راستاي مبارزه با موادمخدر و برخورد با سوداگران مرگ، ماموران پليس مبارزه با موادمخدر استان با همكاري يگان هاي انتظامي شهرستان هاي بندرعباس، بندرخمير و حاجي آباد با انجام اقدامات اطلاعاتي و اشرافيت بر محور هاي مواصلاتي استان،طي 48 ساعت گذشته چهار مرحله عمليات پاكسازي را اجرا كردند.
وي افزود: طي اين مدت، 442كيلو انواع مواد مخدر شامل 342 كيلو ترياك و 100كيلو حشيش كشف و پنج دستگاه خودرو نيز در اين زمينه توقيف شد.
رئيس پليس مبارزه با مواد مخدر هرمزگان با اشاره به اينكه 21 متهم در اين زمينه دستگير و پس از تشكيل پرونده به مراجع قضائي معرفي شدند، خاطر نشان كرد: بدون شك همكاري و تعامل مردم با پليس نقش مهمي در موفقيت هاي نيروي انتظامي داشته است.

** دپوي يك ميليون نخ سيگار قاچاق در بستك
فرمانده انتظامي شهرستان بستك از كشف يك ميليون و28هزار نخ سيگار قاچاق دپو شده به ارزش سه ميليارد و 84ميليون ريال خبر داد.
سرهنگ محمد رستمي گفت: در پي دريافت خبري مبني بر اينكه مقادير زيادي سيگار قاچاق در يك باغ در حومه شهرستان بستك دپو شده است، پيگيري موضوع در دستور كار مأموران قرار گرفت.
وي افزود: ماموران پس از اقدامات اطلاعاتي و گشت زني هاي نامحسوس باغ مذكور را شناسايي و با هماهنگي مقام قضائي در بازرسي از آن، يك ميليون و 28 هزار نخ سيگار خارجي قاچاق كشف كردند.
اين مسئول انتظامي با اشاره به اينكه ارزش سيگار مكشوفه بنابه نظر كارشناسان، سه ميليارد و 84ميليون ريال برآورد شده است،تصريح كرد: شهروندان در صورت اطلاع از فعاليت هاي غيرقانوني مراتب را در اسرع وقت از طريق تلفن 110 به پليس اطلاع دهند تا نسبت به دستگيري متهمان در كمترين زمان ممكن اقدام شود.

**2كشته و 3 مجروح بر اثر برخورد دو سواري
برخورد دو دستگاه سواري در محور مهاباد – اروميه دو كشته و سه مجروح برجاي گذاشت.
سرهنگ عباس فرماني رئيس پليس راه فرماندهي انتظامي آذربايجان غربي اظهارداشت: ماموران پليس راه از طريق مركز فوريت هاي پليسي 110 از وقوع يك فقره تصادف در محور 'مهاباد - اروميه' مطلع و بلافاصله به محل اعزام شدند.در بررسي هاي اوليه مشخص شد كه اين تصادف بين دو دستگاه سواري رخ داده است.
اين مقام انتظامي با اشاره به اينكه در اين حادثه دلخراش، دو نفر از سرنشينان يكي از خودروها در دم فوت شدند، افزود: راننده و سرنشين سواري ديگر نيز كه به شدت مجروح شده بودند به كمك عوامل امدادي به بيمارستان منتقل شدند.
رئيس پليس راه فرماندهي انتظامي آذربايجان غربي گفت: كارشناسان پليس راه، علت اين حادثه را انحراف به چپ اعلام كردند.

**كلاهبرداري 300 ميلياردي در خرم آباد
فرمانده انتظامي استان لرستان گفت : با تلاش ماموران عمليات ويژه پليس آگاهي اين فرماندهي سه نفر جاعل و كلاهبردار 300 ميليارد ريالي در خرم آباد شناسايي و دستگير شد.
سردار محمد قنبري گفت: در پي مراجعه شهروندي به پليس آگاهي استان و اعلام اينكه 300 ميليارد ريال از وي كلاهبرداري شده است، موضوع به صورت ويژه در دستور كار ماموران عمليات ويژه اين پليس قرار گرفت.
وي افزود: با بررسي هاي به عمل آمده مشخص شد،شاكي به علت بيماري خاص در يكي از بيمارستان هاي پايتخت تحت درمان بوده است ، سه نفر شريك وي از اين فرصت استفاده نموده و با جعل اسناد اقدام به فروش اموال شركت مورد نظر كرده اند.
فرمانده انتظامي لرستان ادامه داد: ماموران با كارهاي اطلاعاتي و پليسي سه نفر اعضاي باند را در خرم آباد شناسايي و دستگير كردند.
سردار قنبري خاطر نشان كرد : متهمان به جرم خود اقرار و اذعان كردند، با راه اندازي كارخانه اي با مشاركت مالباخته اقدام به توليد محصولات مصرفي نموده كه بعد از مدتي شاكي دچار بيماري شده و در بيمارستان بستري مي شود، متهمان با ترفندهاي متقلبانه و با اسناد غير واقعي از شريك خود 300 ميليارد ريال كلاهبرداري كرده اند.
اين مقام ارشد انتظامي گفت: كلاهبرداران براي سير مراحل قانوني همراه پرونده به مراجع قضائي معرفي شدند.

** جوان جهرمي در رودخانه غرق شد
فرمانده انتظامي شهرستان جهرم استان فارس از غرق شدن يك جوان 28 ساله در رودخانه بخش سيمكان اين شهرستان خبر داد.
سرهنگ عبدالعظيم انصاري گفت: در پي اطلاع پليس از غرق شدن فردي در رودخانه بلافاصله ماموران انتظامي براي بررسي موضوع به محل مورد نظر اعزام شدند.
وي افزود: با حضور ماموران در محل مشخص شد جواني 28 ساله به همراه 3 نفر از دوستانش در رودخانه در حال شنا كردن بوده اند كه وي به دليل آشنا نبودن با فنون شنا، غرق شده است.
فرمانده انتظامي شهرستان جهرم تصريح كرد: با هماهنگي قضائي، جسد اين جوان براي بررسي بيشتر به پزشكي قانوني منتقل شد.

**كشف بيش از 5 تن مواد افيوني
فرمانده انتظامي خراسان رضوي از انهدام 12 باند قاچاق مواد افيوني و كشف بيش از پنج تن انواع مواد مخدر از ابتداي سال جاري تا كنون خبر داد.
سردار بهمن اميري مقدم گفت: از ابتداي امسال جان بركفان پليس مبارزه با مواد مخدر استان خراسان رضوي با ردزني هاي اطلاعاتي و تحقيقات علمي - پليسي، 12 باند عمده قاچاق مواد مخدر از استان هاي جنوبي كشور به شهرستان مشهد را شناسايي و متلاشي كردند.
سردار اميري مقدم افزود: در اين عمليات ها، چهار هزار و 614 كيلو گرم ترياك ، 607 كيلو گرم حشيش، 39 كيلوگرم هروئين و چهار كيلوگرم ساير مواد افيوني كشف شده است.
وي با بيان اينكه پليس مبارزه با مواد مخدر استان خراسان رضوي از ابتداي سال جاري 54 منزل مسكوني كه پاتوق قاچاقچيان و سوداگران مرگ بود را نيز مورد بازرسي قرار داد، گفت: در اين راستا 119 خودرو و 144 دستگاه گوشي تلفن همراه توقيف شد.
فرمانده انتظامي خراسان رضوي گفت: پليس مبارزه با مواد مخدر استان همچنين از ابتداي امسال تا كنون 26 هزار و 354 عدد انواع قرص هاي روانگردان كشف كرد.

** توقيف خودرو حامل دستگاه پرينتر و كپي قاچاق در يزد
رئيس پليس آگاهي استان يزد گفت: ماموران در بازرسي از يك دستگاه تريلي دانگ فنگ 492 دستگاه كپي و پرينتر قاچاق به ارزش دو ميليارد و 340 ميليون ريال كشف كردند.
سرهنگ حسين رضايي گفت: ماموران مبارزه با قاچاق كالا و ارز ضمن كنترل محورهاي مواصلاتي يك دستگاه تريلي دانگ فنگ را كه از جنوب كشور عازم تهران بود متوقف كرده و مورد بازرسي قرار دادند.
سرهنگ رضايي خاطرنشان كرد: ماموران در بازرسي از اين تريلي 492 دستگاه كپي و پرينتر قاچاق به ارزش دو ميليارد و 340 ميليون ريال را كشف كردند.
رئيس پليس آگاهي استان يزد با اشاره به دستگيري يك متهم و معرفي وي به دادسرا خاطرنشان كرد: متهم با ارائه بارنامه جعلي قصد انتقال اين محموله به تهران را داشت كه با تيزهوشي و درايت ماموران پليس استان دستگير شد.

**محموله 23 تني برنج قاچاق در رودان
فرمانده انتظامي شهرستان رودان استان هرمزگان از كشف 23 تن و230 كيلو برنج قاچاق به ارزش يك ميليارد و 840 ميليون ريال خبر داد.
سرهنگ احمد سلگي گفت: در راستاي اجراي طرح هاي مبارزه با قاچاق كالا و ارز ،مأموران ايستگاه بازرسي فارياب حين كنترل محور بندرعباس-رودان، به يك دستگاه كاميون كشنده مشكوك شده و آن را متوقف كردند.
وي افزود: مأموران در بازرسي از اين كاميون، 23 تن و 230 كيلو برنج خارجي فاقد هرگونه مجوز گمركي و قانوني كشف كردند.
سرهنگ سلگي با اشاره به اينكه ارزش كالاي كشف شده بنا به نظر كارشناسان، يك ميليارد و 840ميليون ريال برآورد شده است ،تصريح كرد: در اين راستا دو نفر دستگير كه به همراه خودرو توقيفي و كالاي كشف شده به مراجع قضائي معرفي شدند.

**122 كيلو ترياك در محموله 'ام دي اف'
ماموران مبارزه با موادمخدر استان يزد، تريلي اسكانيا را كه با محموله ام دي اف در محورهاي مواصلاتي يزد در حال تردد بود با 122 كيلو ترياك توقيف كردند.
سرهنگ محمدحسين ستوده نيا رئيس پليس مبارزه با موادمخدر استان يزد گفت: ماموران پليس مبارزه با موادمخدر از طريق گزارش هاي منابع اطلاعاتي از تردد يك دستگاه تريلي اسكانيا حامل موادمخدر در محورهاي مواصلاتي با خبر شدند.
وي ادامه داد: براين اساس، بلافاصله تيمي از ماموران به محل اعزام و ضمن توقيف خودرو مورد نظر به بازرسي از آن پرداختند و از اين تريلي 122 كيلو ترياك كشف و سه متهم را نيز دستگير و به دادسرا معرفي كردند.
رئيس پليس مبارزه با موادمخدر استان يزد خاطرنشان كرد: متهمان با جاسازي كردن اين مواد افيوني داخل محموله ام دي اف قصد انتقال آن به شهريار را داشتند كه توسط ماموران پليس اين استان دستگير شدند.
اجتمام9105**1569
گزارش:معصومه نيكنام ** انتشار: علي حبيبي
*آگاهي از آخرين اخبار اجتماعي و حوادث ايران و جهان در كانال تلگرام گروه اجتماعي ايرنا:
@irnaej
https://t.me/irnaej