۷ خرداد ۱۳۹۶،‏ ۱۱:۰۴
کد خبر: 82546921
T T
۰ نفر
نفوذی طالبان 6 پلیس افغان را كشت

كابل - ایرنا - یك مقام محلی استان «زابل» در جنوب افغانستان اعلام كرد كه یك نفوذی گروه طالبان 6 پلیس را در شهرستان «شینكی» این استان كشته و موفق به فرار شده است.

به گزارش ایرنا، این مقام محلی كه خواست نام وی فاش نشود، روز یكشنبه در گفت وگوی تلفنی به خبرنگار ایرنا در كابل افزود كه این حادثه روز گذشته در شهرستان شینكی رخ داد و شخص نفوذی از محل حادثه فرار كرده و تعقیب وی نیز به نتیجه ای نرسیده است.
حمله افراد نفوذی طالبان و یا حملات خودی به سربازان افغان رو به افزایش است و این موضوع باعث نگرانی در صفوف نیروهای امنیتی و دفاعی افغان شده است.
در ماه گذشته میلادی نیز یك سرباز افغان در استان ننگرهار با حمله به همكاران خود 5 تن را كشت و 2 تن دیگر را نیز زخمی كرد.
عطاالله خوگیانی به رسانه ها گفته بود كه این حادثه در پاسگاه شهرستان «غنی خیل» این استان رخ داده است و تلاش ها برای بازداشت مهاجم ادامه دارد.
همچنین در 28 فوریه امسال در استان هلمند یك سرباز پلیس 11 همكار خود را كشته با سلاح ها و مهمات موجود در این پاسگاه به گروه طالبان پیوست.
گروه طالبان در ماه های اخیر حملات خود به پایگاه های ارتش را نیز شدت بخشیده و در یك هفته گذشته در 3 حمله جداگانه در شهرستان های استان «قندهار» 60 تن از سربازان ارتش را كشته و بیش از 40 تن دیگر را زخمی كرده است.
آساق*291*1610

سرخط اخبار جهان