رئیس فراكسیون مستقلین مجلس تلاش برای حذف مطهری از هیات رئیسه مجلس را تكذیب كرد

تهران-ایرنا- رئیس فراكسیون مستقلین مجلس شورای اسلامی با تكذیب ادعای برخی رسانه ها مبنی بر تلاش برای حذف علی مطهری از هیات رئیس مجلس گفت: متاسفانه این روزها خبرهای نادرست زیادی منتشر می شود كه برای اختلاف افكنی و ایجاد تشنج مصنوعی در داخل مجلس است.

به گزارش ایرنا، كاظم جلالی درباره برخی اخبار منتشر شده در روزهای اخیر پیرامون موضوع انتخابات هیات رئیسه مجلس شورای اسلامی این خبر را كه ' هم اكنون در مجلس جلسه ای به ریاست كاظم جلالی با طیف اصولگرایان برای حذف علی مطهری از تركیب هیات رییسه در حال برگزاری است' روز گذشته در شبكه های اجتماعی به صورت گسترده منتشر شد ، تكذیب كرد و در ادامه گفت: مردم انتظار دعوا بر سر كرسی های مجلس را از وكلای خود (در مجلس) ندارند.
جلالی با اشاره به برگزاری جلسه روز گذشته با حضور خود علی مطهری در دفتر وی، به موضوع ائتلاف فراكسیون مستقلین ولایی و امید اشاره و تاكید كرد: با توجه به حضور سه فراكسیون در داخل مجلس باید سه فراكسیون با هم ائتلاف كنیم و هیچ جریانی در داخل مجلس حذف نشود.
جلالی در خصوص این جلسه مشترك با علی مطهری تاكید كرد: در این جلسه آقای مطهری پیشنهادی داد كه مقرر شد فراكسیون امید ابتدا در این خصوص نظر خود را بدهد و به نظر بنده این پیشنهاد در شرایط موجود سازنده بود .
جلالی در خصوص برخی فضاسازی های رسانه ای مبنی بر تلاش سازماندهی شده برای حذف علی مطهری از تركیب هیات رییسه گفت: دیشب خدمت مطهری تماس گرفتم و گفتم برخلاف فضاسازی ها مبنی بر تلاش برای حذف شما، بنده از اساس كاندیدا نیستم و در تركیب فعلی هم ایراد جدی نمی بینیم. البته ایشان به من محبت داشتند كه خوب است اگر كاندیدا شوید و با حضور شما در هیات رئیسه، من به كارهای دیگرم می رسم.
وی تاكید كرد: این فضاسازی ها صحیح نیست و مذاكره ادامه دارد واحتمال جمع بندی جدید هنوز وجود دارد و نباید با فضاسازی امورات داخلی مجلس را به هم ریخت.
رئیس فراكسیون مستقلین مجلس با انتقاد از طرح برخی موضوعات بی اساس مبنی بر تصمیم ریاست مجلس برای جاگزین كردن چهره ای از فراكسیون ولایت به جای علی مطهری گفت: ریاست مجلس از یك ماه پیش تاكید داشتند كه تركیب فعلی هم تركیب خوبی است و هیچ گاه در مورد هیچ عضوی اظهار نظر منفی نداشتند و نسبت به آقای مطهری هم ایشان چنین مطلبی را مطرح نكردند و برخی به دروغ گفتند.

*لاریجانی و نزدیكان وی به دنبال حذف مطهری نیستند
وی خاطر نشان كرد: نه آقای لاریجانی و نه نزدیكان او به دنبال حذف مطهری نیستند و به دنبال این هستیم كه در یك فرمول هر سه فراكسیون باشند .
جلالی همچنین تاكید كرد: بعد از انتخابات ریاست جمهوری و نزدیك شدن طیف عقلا به هم در جناح های مختلف سیاسی ، نباید انتخابات هیات رئیسه مجلس موجب از هم پاشیدگی صفوف عقلا در مجلس شود.

*نواب رئیس فعلی مجلس از شخصیت های معقول و مقبول هستند
رئیس مركز پژوهش های مجلس خاطر نشان كرد: در تمامی ادوار گذشته در طی سال دوم دوره چهارساله مجلس تغییرات هیات رئیسه در حد یك نفر یا دو نفر بوده است و اینكه برخی هجمه بیاورند كه كل هیات رییسه را تغییر دهیم،صحیح نیست، ضمن آنكه از دیدگاه ما نواب رییس فعلی مجلس هم از شخصیت های معقول و مقبول هستند.
به گزارش خانه ملت، كاظم جلالی با اشاره به انتخابات هیات رئیس مجلس در روز چهارشنبه این هفته ابراز امیدواری كرد با تلاش ها و مذاكرات هر سه فراكسیون به یك مدل تفاهمی دست یابند، لذا فضا سازی های بایستی در جهت ایجاد یك تفاهم باشد.
سیام**3070**1449
تنظیم كننده: داود نخ كوب نیاسر**انتشار دهنده: امیر كاردان راد