2 تروریست مالزی در میندانائو فیلیپین به هلاكت رسیدند

كوالالامپور - ایرنا - 2 تروریست مالزیایی در درگیری نیروهای دولتی فیلیپین با تروریست های 'مائوته' وابسته به گروه تكفیری داعش در جزیره میندانائو به هلاكت رسیدند.

به گزارش ایرنا، تارنمای روزنامه 'اتوسان' روز جمعه اعلام كرد 2 مالزیایی عضو گروه های تروریستی در درگیری با سربازان فیلیپین در جنوب این كشور و جزیره میندانائو كشته شدند.
به گفته برخی منابع، 'عبدالرحمان اسماوی' از ایالت كلانتان و دكتر 'كامسا یحیی' از ایالت كداح مالزی در میان 13 شبه نظامی و تروریستی هستند كه به دست نیروهای دولتی فیلیپین كشته شدند.
این منابع گفتند كه این تروریست ها از تفكرات عربستان سعودی نشات گرفته و در شهر 'ماراوی' واقع در قلب میندانائو كشته شدند.
در همین حال، از سرنوشت دكتر 'محمود احمد' استاد سابق دانشگاه مالایا مالزی كه با رهبران گروه تروریستی ابوسیاف همكاری می كرد هنوز خبری منتشر نشده است.
بیش از 100 تن از تروریست های گروه 'مائوته' وابسته به داعش روز سه شنبه بخش هایی از شهر 'مراوی' در جزیره میندانائو فیلیپین را تصرف كرده و ضمن كشتن تعدادی از مردم و آزاد كردن 107 زندانی از 2 زندان، پرچم های داعش را در ارتفاعات شهر به اهتزاز در آورده و با خودروهایشان به گشت زنی پرداختند.
'رودریگو دوترته' رئیس جمهوری فیلیپین كه در سفر روسیه بسر می برد سفر خود را كوتاه كرد و با اعلام حكومت نظامی در جزیره میندانائو كه ده ها استان در آن واقع است خود به مانیل بازگشت تا عملیات نظامی علیه تروریست ها را رهبری كند.
نیروهای ویژه فیلیپین به همراه بالگرد و زره پوش روز پنجشنبه وارد شهر مراوی شدند و به پاكسازی شهر از تروریست ها پرداختند.
آساق**1611**انتشاردهنده: رضاپیمان یغمایی