رونمایی جدیدترین مدل گوشی هوشمند تلفن همراه ساخت داخل در خرمشهر

آبادان - ایرنا - جدیدترین مدل گوشی هوشمند تلفن همراه ساخت داخل با عنوان 'آریا' روز پنجشنبه در سفر وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات به منطقه آزاد اروند و خرمشهر رونمایی شد.

به گزارش ایرنا محمود واعظی روز پنجشنبه در حاشیه بازدید از خط تولید شركت جی. ال. ایكس خرمشهر با تاكید بر لزوم افزایش توان شركت های داخلی در راستای رقابت با برندهای خارجی، گفت:دولت از برندسازی و رقابتی شدن تولید حمایت جدی می كند.
وی ادامه داد:هم اپراتورها و هم دولت باید به شركت های تولید كننده كمك كنیم ولی آنها نیز باید كیفیت محصولات تولیدی خود را بالا ببرند.
وی افزود: اگر مردم از كیفیت محصولات تولید ملی رضایت داشته باشند و در عین حال بازار فروش نیز داشته باشند قطعا به تقویت تولید در این شركت ها كمك می كنیم.
واعظی گفت:بازدید از این شركت در برنامه های قبلی من نبوده ولی برای اینكه بررسی كنیم، چگونه می توان آن را مورد حمایت قرار داد برای بازدید از آن آمدم.
وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات تصریح كرد:شركت های ملی می توانند تولید ملی را ارتقا داده و در عین حال باعث اشتغالزایی شوند؛ به عنوان نمونه همین شركت حداقل باعث اشتغالزایی یك هزار نفر می شود.
وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات همچنین در خصوص ارتباط با توان تولید كالای ایرانی در حوزه تلفن های همراه گفت:توان ملی ما در این حوزه خوب است ولی به هر حال روزانه گوشی های جدید بسیاری در سراسر دنیا با فناوری های بروز تولید می شود.
وی افزود:در حوزه تولید ملی باید كاری كنیم تا از نظر علمی و فنی نیز همپای سایر شركت های جهانی حركت كنیم.
واعظی بیان كرد: به هر حال مردم برای ما از اهمیت بسیار بالایی برخوردار هستند و قطعا وقتی بدانند موبایل با كیفیت و قیمت مناسب ملی تولید می شود دیگر دلیلی ندارد كه از كالای خارجی استفاده كنند.
به گزارش ایرنا محمود واعظی وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات روز پنجشنبه به منظور افتتاح چند طرح مخابراتی و فناوری اطلاعات در استان خوزستان وارد فرودگاه آبادان شد.
به مناسبت سالروز گرامی داشت حماسه سوم خرداد سالروز آزادی خرمشهر، فاز نخست طرح كشوری واگذاری فیبر نوری منازل (FTTH) در منطقه آزاد اروند رونمایی شد.
حضور در مسجد جامع خرمشهر و سخنرانی در جمع مردم این شهر، افتتاح پنجمین مركز تبادل ترافیك دیتا در اهواز و مركز پنجم ارتباطات بین اللملل اینترنت كشور در این شهر از برنامه های واعظی در سفر به خوزستان است.
7104/1352
خبرنگار:مسعود گادار ** انتشاردهنده:نوشین مطلبی خواه