ناطق نوری: نمی توانم در برابر حوادث سیاسی كشور بی تفاوت باشم/ كناره گیری كردم تا با دست بازتر حركت كنم

تهران - ایرنا - عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام گفت: بنده شخصا خواه ناخواه وجهه سیاسی دارم و نمی توانم در برابر وقایع و حوادث سیاسی كشور، چه به لحاظ تكلیف شرعی و چه از نظر وظیفه ملی و انقلابی، بی تفاوت باشم.

به گزارش ایرنا ،حجت الاسلام و المسلمین علی اكبر ناطق نوری در گفت و گویی درباره انتخابات اخیر و نتایج آن اظهارداشت: بنده به نوبه خود و از صمیم قلب، این حضور پرشور و این عزم و اراده كم نظیر برای مشاركت در تعیین سرنوشت را كه منجر به این انتخاب هوشمندانه شد، به مردم آگاه ایران و همچنین به رهبری معظم انقلاب و رییس جمهوری منتخب؛ جناب آقای دكتر روحانی تبریك می گویم.
وی ادامه داد: حقیقتا مردم ما، هم در داخل و هم خارج از كشور؛ بار دیگر و در شرایطی بسیار دشوار ثابت كردند از یك درك جامع و هوشمندی كم نظیر بهره مند هستند و در هر جای جهان كه باشند؛ دلشان برای وطن و سرزمین كهن ایران می تپد.
عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام افزود: در واقع این انتخابات نمادی بود از پایداری ملت ایران در دفاع از استقلال، آزادی و جمهوری اسلامی و نیز حركتی بود برای تثبیت عقل گرایی، عمق نگری و نفی بی اخلاقی. معنای دیگر این حركت با ارزش، این است كه ملت ایران دغدغه هایی از جنس فرهنگ، اخلاق و صداقت دارند و شما مشابه چنین رفتار عاقلانه ای را حتی در ممالك پیشرفته دنیا، كمتر مشاهده می كنید.
ناطق نوری اضافه كرد: آرزو می كنم دولت جدید به پشتوانه این رأی معنا دار، در راستای انتظارات مردم اعم از موافقین و مخالفین، مصمم تر از گذشته، بتواند در جهت اعتلای آرمان های جامعه اسلامی، عزت كشور، سعادت این مردم شایسته و بهبود شرایط معیشتی آنان، كوشا و موفق باشد. همچنین امیدوارم از این پس؛ همدلی و رفاقت بین نیروهای دلسوز نظام برای ساختن كشوری آباد، جای رقابت ها و اختلافات را بگیرد.
وی به اولویت های كارهای دولت در دوره جدید اشاره كرد و گفت: ایجاد وفاق و همدلی بین نیروهای سیاسی وابسته و دلبسته به انقلاب و اعتقاد به این كه كشور به توان همه نیروها و سلایق در این دوران حساس نیاز دارد، باید سر لوحه حركت های دولت قرار بگیرد. به نظر من دولت می بایست در جذب نیروهای كارآمد و چابك تر از قبل، تلاش كند.
ناطق نوری ادامه داد: در حوزه اقتصاد، بطور قطع می بایست برای خروج از ركود ، جذب سرمایه گذاری در بخش های گوناگون و ایجاد رونق اقتصادی، همت بیشتری بگمارد. همچنین در مورد حفظ و تعمیق آرامش و ثبات در فضای كسب و كار برنامه ریزی نماید و نیز ضمن حفظ كرامت مردم، فرآیند های مربوط به ایجاد كار، تولید و كارآفرینی را تسهیل نموده و در واقع ابزار های لازم را در اختیار آنان قرار دهد یعنی؛ بجای دادن ماهی به مردم، اجازه و امكان ماهیگیری را برای آنان فراهم كند.
عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام به فساد اداری بخصوص نوع سازمان یافته آن نیز اشاره كرد و گفت: بایستی یك برنامه ریزی جامع صورت پذیرد .
وی با بیان اینكه باید نسبت به خدمات و كارهای انجام شده توسط دولت اطلاع رسانی عمومی بیشتری صورت گیرد، گفت: انجام آن موجب دلگرمی مردم خواهد بود.
ناطق نوری اضافه كرد: بطور كلی باید نسبت به اعتماد با ارزش این ملت وفادار، پاسخ شایسته ای داده شود و لحظه ای را برای خدمت به آنان و توسعه كشور از دست ندهند.
وی در خصوص كناره‌گیری خود از مسئولیت دفتر بازرسی مقام معظم رهبری معظم رهبری گفت: بنده افتخار این را داشته ام كه از همان روزهای نخستین رهبری معظم له و در طول 28 سال، مورد اعتماد ایشان و در خدمتشان باشم و همینطور در خدمت مردم بی پناهی كه رهبری نظام را آخرین ملجا و پناه خود می یافتند .
عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام ادامه داد: در طول این مدت قریب به سه دهه، به لطف خدای متعال و به شهادت آمار و همچنین اظهار خرسندی های رهبری معظم انقلاب، كارنامه دفتر بازرسی، كارنامه درخشانی است .
ناطق نوری افزود: به هر صورت بنده شخصا خواه ناخواه وجهه سیاسی دارم و نمی توانم در برابر وقایع و حوادث سیاسی كشور، چه به لحاظ تكلیف شرعی و چه از نظر وظیفه ملی و انقلابی، بی تفاوت باشم.
وی اضافه كرد: از طرف دیگر به هر حال این یك واقعیت است كه تعارض حقیقی بین فعالیت سیاسی افراد در موقعیت های انتسابی به رهبری و حفظ جایگاه دفتر ایشان وجود دارد كه علی القاعده می بایست مبرای از گرایشات متداول سیاسی باشد، فلذا این طبیعی بود كه این تصمیم را بگیرم كه هم نسبت به تحولات جامعه بی تفاوت نباشم و با دست باز تر بتوانم حركت كنم و هم اینطور نباشد كه رفتار های سیاسی فردی چون بنده، موجبات القا شبهه جانب داری دفتر مقام معظم رهبری از گروهی خاص را در اذهان فراهم كند.
ناطق نوری در پایان گفت: به هر تقدیر بنده كما فی السابق سرباز انقلاب و در خدمت رهبری معظم خواهم بود. امیدوارم این انقلاب كه میراث با ارزش امام خمینی ( ره ) و حاصل تلاش ها و فداكاری های بی دریغ و بی شمار این ملت بزرگ است با هدایت و درایت رهبری فرزانه انقلاب آن، به سر منزل مقصود برسد.
سیام**9314**1553
تنظیم: داود توسلی**انتشار: كتایون لامع زاده

سرخط اخبار سیاست