راه اندازی سومین مركز تولید محصولات پروتزی هوشمند جهان در چهارمحال وبختیاری

شهركرد- ایرنا- یك سرمایه گذار بخش خصوصی در حوزه گردشگری سلامت از دستیابی به فناوری تولید دست و پای مصنوعی هوشمند خبر داد و گفت: كارگاه تولیدی این محصولات هوشمند بزودی در استان چهارمحال و بختیاری راه اندازی می شود.

علیرضا خنفری روز چهارشنبه در نشستی با خبرنگاران چهارمحال و بختیاری افزود: دانش فنی تولید پروتزهای هوشمند دست و پا در انحصار 2 كشور آلمان و آمریكاست كه قرار بود این شركت ها، نمایندگی محصولات را در اختیار كشور ما قرار دهند، اما از آنجا كه از ارائه این نمایندگی امتناع كردند، متخصصان این شركت موفق به كسب این دانش شدند.
وی با بیان اینكه كارگاه تولیدی پروتز دست و پای هوشمند با سرمایه خصوصی ایجاد می شود، گفت: ما از طریق مهندسی معكوس به دانش فنی ساخت این پروتزهای هوشمند دست یافتیم، بنحوی كه تمام مواد اولیه تولید این محصولات در داخل كشور ساخته می شود.
خنفری با اشاره به اینكه ایران سومین كشور تولید كننده تجهیزات پزشكی پروتز دست و پای مصنوعی هوشمند در جهان است، تصریح كرد: محصولات هوشمند دست و پا در كشور نسبت به نمونه های خارجی خود ارتقا پیدا كرده كه كیفیت مطلوب تری دارد و از نظر اقتصادی با قیمت مناسب تری در اختیار متقاضیان قرار داده می شود.
این سرمایه گذار بخش خصوصی گردشگری سلامت، انتخاب چهارمحال و بختیاری بعنوان مركز تولید این محصولات پروتزی را آب و هوای مطبوع آن دانست و گفت: امید است با همكارای مسئولان عالی این استان افتتاح این كارگاه در ابتدا برای 50 نفر از جوانان اشتغالزایی ایجاد كند و در مراحل بعد این تعداد به 200 نفر افزایش یابد.
خنفری خاطرنشان كرد: با توجه به رایزنی های صورت گرفته میان ایران و كشورهای عراق و سوریه مقرر شد معلولان و جانبازان 2 كشور برای پیوند دست و پا به كشور و به استان چهارمحال و بختیاری سفر كنند كه برای همین منظور قرارداد خرید 30 فروند هواپیمای مسافربری روسیه به صورت اجاره به شرط تملیك منعقد شده و بزودی این تعداد هواپیما وارد كشور می شود.
وی افزود: طی 45 روز آینده این كارگاه تولیدی افتتاح می شود كه در مرحله نخست 200 متقاضی از كشورهای سوریه و عراق برای انجام عمل پیوند وارد استان چهارمحال و بختیاری می شوند كه این امر نقش بسزایی در توسعه گردشگری این استان دارد.
به گزارش ایرنا، این شركت بخش خصوصی در حوزه گردشگری سفر سلامت، علاوه بر كشور عراق با كشورهای دیگری همچون سوریه و كشورهای خاورمیانه در زمینه جذب گردشگر سلامت تفاهم نامه منعقد كرده و توسعه و گسترش آن را در دیگر كشورها در دستور كار دارد.
خبرنگار: خاطره حسین زاده**انتشار: جهانبخش صفری
7363/6021