راه اندازی ایرلاین هوایی با 30 فروند هواپیما در چهارمحال و بختیاری

شهركرد- ایرنا- یك سرمایه گذار بخش خصوصی از راه اندازی ایرلاین هوایی با 30 فروند هواپیما در فرودگاه شهركرد خبر داد و گفت: این طرح در راستای اجرای توریست درمانی در چهارمحال و بختیاری انجام می گیرد.

به گزارش ایرنا، علیرضا خنفری روز سه شنبه در نشست با خبرنگاران چهارمحال و بختیاری افزود: اختصاص این تعداد هواپیما در راستای افتتاح یك كارگاه تولیدی پروتز دست و پای مصنوعی هوشمند و ایجاد بستر برای سفر هوایی گردشگرانی از كشورهای سوریه و عراق به این استان انجام می گیرد.
وی ادامه داد: با توجه به انعقاد تفاهم نامه هایی با مسئولان كشورهای عراق و سوریه، متقاضیان زیادی برای پروتز دست و پای هوشمند به این استان سفر می كنند كه برقراری خطوط هوایی برای انجام این فعالیت ضروری است.
خنفری تصریح كرد: این تعداد هواپیما را بصورت اجاره به شرط تملیك در اختیار گرفته ایم كه امید است این موضوع سبب توسعه صنعت هوایی در این استان شود.
مدیرعامل شركت گردشگری سفر سلامت با بیان اینكه چهارمحال و بختیاری دارای ظرفیت های بسیاری در حوزه توریست درمانی دارد، گفت: با راه اندازی خطوط هوایی، علاوه بر اشتغال جوانان تحصیلكرده، صنعت گردشگری استان نیز رونق می گیرد.
خنفری ابراز امیدواری كرد: مسئولان استان همكاری و مساعدت در خصوص اخذ مجوزهای لازم را با شركت گردشگری سلامت داشته باشند.
وی پیش بینی كرد: طی 45 روز آینده این شركت فعالیت خود را آغاز كرده و خطوط هوایی بین شهركرد و كشورهای سوریه و عراق برقرار شود.
به گزارش ایرنا، عموم گردشگران سلامت متشكل از افرادی هستند كه برای استفاده از تغییرات آب و هوا و با اهداف پزشكی و درمانی همچون استفاده از آب و هوای پاك، گذراندن دوران نقاهت، معالجه و نظایر آن به دیگر كشورها سفر می كنند.
این شركت بعنوان نخستین شركت گردشگری سلامت، علاوه بر كشور عراق با كشورهای دیگری همچون سوریه و كشورهای خاورمیانه در زمینه جذب گردشگر سلامت تفاهم نامه منعقد كرده و توسعه و گسترش آن را در دیگر كشورها در دستور كار دارد.
خبرنگار: خاطره حسین زاده**انتشار: جهانبخش صفری
7363/6021