هشتمين جشنواره ملي بهره وري بدون اعطاي تنديس ملي بهره وري خاتمه يافت

تهران- ايرنا- براي سومين سال پياپي هيچ شركت ايراني موفق به دريافت تنديس ملي بهره وري نشد.

به گزارش خبرنگار اقتصادي ايرنا، امروز (سه شنبه) در جريان اعطاي جوايز به شركت هاي برتر مسابقات پنجگانه هشتمين جشنواره ملي بهره وري در محل اتاق بازرگاني، صنايع، معادن و كشاورزي ايران اعلام شد: براي سومين سال پياپي در هشت دوره برگزاري اين جشنواره، هيچ شركتي موفق به دريافت تنديس ملي بهره وري نشد.
«فرشيد شكرخدايي» رئيس كارگروه رقابت كميسيون رقابت، خصوصي سازي و سلامت اداري اتاق ايران و دبير جشنواره ملي بهره وري در اين زمينه به ايرنا گفت: تنديس ملي بهره وري به شركتي اعطا مي شود كه در هر پنج مسابقه ملي بهره وري، بهينه كاوي، تجربه هاي موفق، بهترين محل براي كار و برترين توان اجرايي شركت كرده و حدنصاب لازم را كسب كرده باشد.
به گفته اين مقام مسوول، در بين شركت هاي ارزيابي شده در اين دوره، شركتي كه توانسته باشد همه اين ويژگي ها را داشته و در هر پنج مسابقه به امتيازات لازم رسيده باشد، نداشتيم و به اين ترتيب امسال براي سومين سال پياپي تنديس به هيچ شركتي تعلق نگرفت؛ هرچند بخشي از اين موضوع ناشي از شرايط خاص اقتصادي كشور است.
به گزارش ايرنا، جشنواره ملي بهره وري در راستاي كمك به تحقق مفاد برنامه‌هاي توسعه در حوزه بهره وري و لزوم بهره گيري از ساز و كار اجرايي براي تحقق چشم‌انداز 20 ساله نظام و با هدف اشاعه فرهنگ مديريت بهرهوري و كمك به افزايش توان رقابت‌پذيري بنگاه‌هاي اقتصادي و قدرداني از بهره‌ورترين مديران ارشد شركت هاي ايراني، هر ساله برگزار مي شود كه امروز هشتمين دوره برگزاري آن به پايان مي‌رسد و نهمين دوره آن به طور رسمي آغاز خواهد شد.
فرآيند اجرايي هشتمين جشنواره ملي بهره وري از تاريخ اول خرداد ماه سال 95 آغاز شد، در اين دوره از جشنواره در مجموع 38 پروژه به دبيرخانه جشنواره ارسال شد همچنين هفت پروژه نيز در سومين مسابقه ملي بهينه كاوي شركت كردند.
از ميان پروژه هاي ارسالي گروه هاي مواد و محصولات دارويي و بانك و موسسات پولي و مالي با 6 پروژه بيشترين و گروه صنايع غذايي با 2 پروژه كمترين پروژه را در اين دوره از مسابقات ارسال كرده اند. همچنين با توجه به بررسي پروژه ها در حوزه‌هاي مختلف 20 پروژه در حوزه نوآوري، 14 پروژه در حوزه تيم سازي، توانمندسازي پرسنل، 11 پروژه در حوزه هاي بهينه كاوي و برنامه‌ريزي استراتژيك و توسعه، 10 پروژه در حوزه هاي مديريت فرآيند و توسعه و تمركز بر بازار و مشتري، 9 پروژه در حوزه مديريت دانش و فناوري اطلاعات، هفت پروژه در حوزه هاي رهبري، روابط با تامين كنندگان و شركا و استانداردها و جوايز، 6 پروژه در حوزه ارزيابي عملكرد و پنج پروژه در حوزه هاي مسووليت پذيري اجتماعي و زيست محيطي و تحصيلات، آموزش، توسعه و يادگيري بوده است.
براي آگاهي از آخرين اخبار اقتصادي ايران و جهان با كانال اقتصادي ايرنا در تلگرام همراه شويد:
@IRNAeco
https://t.me/irnaeco
اقتصام** 3065 *1579* خبرنگار: محمد ملك دار ** انتشاردهنده: مرضيه فاتحي