مواظب افراد كلاهبردار باشید/ تامین اجتماعی نماینده ای برای ارائه كارت سلامت ندارد

تهران - ایرنا - سازمان تامین اجتماعی در پی تماس افرادی تحت عنوان كارگزار یا نماینده تامین اجتماعی با بیمه شدگان و مستمری بگیران مبنی بر پرداخت هزینه در ازای دریافت كارت سلامت، اعلام كرد،‌ این سازمان هیچ مجوزی برای كارگزاری و نمایندگی برای ارائه كارت سلامت صادر نكرده است.

به گزارش روز دوشنبه ایرنا از سازمان تامین اجتماعی، چنانچه بیمه شدگان و بازنشستگان با تماس تلفنی برخورد كردند كه فردی خود را نماینده و كارگزار سازمان تامین اجتماعی معرفی و مشخصات آنها را اعلام می كند تا ترغیب به پرداخت هزینه در ازای ارایه كارت سلامت و بعضا تعویض دفترچه با كارت سلامت و یا فروش بن كارت شوند، دقت كنند كه این تماس ها از سوی افراد كلاهبردار است.
این سازمان اعلام كرد، این سازمان هیچ تماس تلفنی برای ارائه كارت سلامت با بیمه شدگان و بازنشستگان نداشته است.
براساس این گزارش، دفترچه درمانی در مراكز درمانی ملكی تامین اجتماعی سراسر كشور حذف شده است و بیمه شدگان و بازنشستگان در هنگام مراجعه به این مراكز با ارائه كد ملی خدمات را دریافت می كنند و در خصوص مراكز درمانی طرف قرارداد مانند بیمارستان های دانشگاهی و دولتی نیز این سازمان در حال رایزنی و برنامه ریزی با وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشكی است.
سازمان تامین اجتماعی اعلام كرد، در صورت عملی شدن، سازمان تامین اجتماعی در سایت رسمی این سازمان به نشانی WWW.TAMIN.IR و رسانه های معتبر آن را معرفی خواهد كرد و این طرح بدون دریافت هزینه از بیمه شدگان و بازنشستگان انجام می شود.
براساس این گزارش، بار دیگر به بیمه شدگان و بازنشستگان توصیه می شود كه اخبار سازمان تامین اجتماعی را از سایت این سازمان و منابع موثق مانند خبرگزاری ها، روزنامه های كثیرالانتشار و صدا و سیما پیگیری كنند.
سازمان تامین اجتماعی 42 میلیون بیمه شده دارد كه 18 نوع خدمت به بیمه شدگان، مستمری بگیران و بازنشستگان ارائه می دهد.
اجتمام**7268 **1569
تنظیم كننده: مهناز بیرانوند **انتشار: علی حبیبی
*آگاهی از آخرین اخبار اجتماعی و حوادث ایران و جهان در كانال تلگرام گروه اجتماعی ایرنا:
@irnaej
https://t.me/irnaej