۳۱ اردیبهشت ۱۳۹۶،‏ ۱۰:۴۰
کد خبر: 82539172
۰ نفر
اعضای شورای شهر كیش مشخص شدند

كیش - ایرنا - اسامی نهایی شورای شهر كیش و همچنین نمایندگی میان دوره ای مجلس شورای اسلامی مشخص شد .

بخشدار كیش در مورد افراد راه یافته به شورای شهر كیش به ایرنا گفت : از میان آرا ماخوذه ، عبدالنبی شرفی هنگامی با سه هزار و 578 رای ، ایرج شرف زاده با سه هزار و 214 رای ، بدریه بحرینی با سه هزار و 129 رای ، محمد طاهری با 2 هزار و 335 رای ومحمد جاسم پور با 2 هزار 316 رای به عنوان اعضای اسلامی شورای شهر كیش انتخاب شدند.
احمد زاهدی افزود : همچنین مصطفی ناد علی نژاد با 2 هزار و 288 رای ، سید جلیل فداكار با 2 هزار و 19 رای و حسن یوسفی با سه هزار و 834 رای به عنوان علی البدل در این دوره معرفی شدند.
زاهدی در مورد انتخابات میان دوره ای مجلس و نماینده راه یافته از غرب هرمزگان به مجلس شورای اسلامی و آراء مردم كیش اظهار كرد : در این دوره سید محمد نور موسوی با سه هزار و 439 رای ، ناصر شریفی سه هزار و 403 رای ،علی اكبر ارجمند منش 896 رای ، یوسف دیوانی 603 رای ، حسن موسایی 203 رای و علی عباس نصرالهی 179 رای در انتخابات میان دوره ای مجلس با هم رقابت كردند كه در نهایت ناصر شریفی از غرب هرمزگان به عنوان نماینده به مجلس شورای اسلامی راه یافت.
145 هزار و 925 نفر واجد شرایط رای دادن درسه شهرستان غرب استان بودند كه شریفی ازمیان هفت كاندید انتخابات میان دوره ای مجلس شورای اسلامی غرب استان ، 38هزار و 516 رای بدست آورد .
حوزه غرب هرمزگان شامل شهرستان های بندرلنگه ، پارسیان و بستك و این حوزه دارای یك كرسی نمایندگی در مجلس شورای اسلامی است.
بخشدار كیش در مورد شكایات انتخاباتی نیز به ایرنا گفت : افرادی كه شكایت دارند می توانند تا فردا اول خرداد ماه به صورت مكتوب شكایات خود را به هیات اجرایی فرمانداری بندر لنگه تحویل دهند .
در بخش كیش كه شامل جزایر كیش ، هندورابی و لاوان است 24 شعبه ( 19 شعبه ثابت و پنج شعبه سیار ) برای اخذ رای شهروندان در نظر گرفته شد.
در این دوره 2 صندوق ثابت و سیار برای جزیره لاوان و یك شعبه در جزیره هندورابی مستقر خواهد بود كه اقدامات لازم برای انتقال صندوق به جزایر نیز صورت گرفت .
از بین جمعیت حدود 36 هزار نفری كیش ، بیش 25 هزار نفر واجد شرایط رای دادن بودند .
به گزارش ایرنا ، در این دوره از انتخابات برای شوراهای اسلامی شهر كیش، 31 نفر ، جزیره لاوان 10 نفر و شش نامزد از جزیره هندورابی شركت كردند .
علاوه بر نامزدهای شورای شهر ، 12 نفر در بندرلنگه در انتخابات میان دوره ای دهمین دوره انتخابات شورای اسلامی شهرستان بندرلنگه ، بستك و پارسیان در مجلس ثبت نام كرده بودند كه با انصراف پنج نفر، هفت نفر در این دوره با هم رقابت كردند .
پنجمین دوره انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستا ، میان دوره ای مجلس شورای اسلامی همزمان با انتخابات دوازدهمین دوره ریاست جمهوری روز جمعه 29 اردیبهشت در سراسر كشور برگزار شد.
جزیره كیش با حدود 91.5 كیلومتر مربع مساحت در 18 كیلومتری كرانه جنوبی ایران واقع شده وفاصله آن از راه دریا تا بندرعباس 300 كیلومتر است .
1630*1641/ خبرنگار : مریم زبان دان - انتشار دهنده : امیر برزی