رییسی به ملت ایران تبریك گفت و برای روحانی آرزوی موفقیت كرد

تهران- ایرنا- حجت الاسلام سید ابراهیم رئیسی نامزد دوازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری با صدور بیانیه ای، پیروزی در انتخابات را به «ملت عزیز و بزرگوار ایران» تبریك گفت و مردم را پیروز واقعی این «حماسه باعظمت » دانست. او همچنین بدون آنكه به صراحت نامی از حسن روحانی ببرد، برای رییس جمهور منتخب آرزوی موفقیت كرد.

به گزارش ایرنا، رئیسی در این بیانیه، برای همه دولتمردان و رئیس جمهور منتخب آرزوی موفقیت و ابراز امیدواری كرده است اجرای عدالت اجتماعی و رفع دغدغه های اقتصادی مردم و معیشتی محرومان در اولویت برنامه های دولت دوازدهم قرار گیرد.
رئیسی با بیان اینكه خود را «سرباز این نظام و خادم ملت شریف ایران» می داند، از «مردم فهیم» كه با «حضور باشكوه » خود در انتخابات ریاست جمهوری، حماسه ای بزرگ ساخته و عظمت نظام مقدس جمهوری اسلامی را به جهانیان نشان دادند، قدردانی و تصریح كرده است: دستاورد مهم این انتخابات، سیاست ورزی اخلاق مدار، تكلیف محوری و طرح گفتمان «توجه به محرومان» و «مبارزه با فساد و تبعیض» بود كه فراتر از جناح بندی های رایج سیاسی، به مطالبه عمومی مردم تبدیل شد و به تدریج مورد اذعان و تعهد دیگر نامزدهای انتخاباتی نیز قرار گرفت.
وی با اشاره به آرای مكتسبه خود در این انتخابات یادآور شده است: «رأی قریب به 16 میلیون ایرانیِ خواهان تغییر، سرمایه ای مهم و پشتوانه عظیم است كه به هیچ وجه نمی توان آن را در عرصه سیاسی و تصمیم گیری كلان كشور نادیده گرفت. اینجانب با اتكاء به همین پشتوانه مردمی، همه ظرفیت ها را برای پیگیری مطالبات مردم در مبارزه با فساد و تبعیض و تحكیم ارزشهای انقلاب اسلامی به كارخواهم بست و هر اراده و تلاشی در دولت آینده با این جهت گیری را مورد حمایت قرار خواهم داد و همواره زبان گویای محرومان خواهم بود. »

متن بیانیه حجت الاسلام سید ابراهیم رئیسی كه شامگاه شنبه انتشار یافت، چنین است:
«بسم الله الرحمن الرحیم
اللّهُمَ صَلِّ عَلی علی بن مُوسَی الِّرِضا المَرُتَضی بِعَدَدِ ما اَحَاطَ بِهِ عِلْمُكَ
ملت عزیز و بزرگوار ایران!
خداوند متعال را سپاسگزارم كه حضور باشكوه شما مردم فهیم در انتخابات ریاست جمهوری، عظمت نظام مقدس جمهوری اسلامی را بیش از پیش نمایان ساخت و چشم جهانیان را خیره كرد.
نقش بی بدیل رهبر معظم انقلاب در شكل گیری این حماسه با عظمت بر كسی پوشیده نیست. امنیت و استقلال و پیشرفت كشور، همواره مرهون هدایت های داهیانه ایشان بوده و اینجانب به عنوان سرباز این نظام و خادم ملت شریف ایران، وظیفه خود می دانم از مراجع عظام تقلید و علماء اعلام، طلاب و دانشجویان، كارگران و كشاورزان، بازاریان و خانواده معزز شهدا و ایثارگران و تمامی گروه ها و تشكل ها و همه زنان و مردان سلحشور ایران اسلامی تشكر نمایم.
همچنین از مردم عزیزی كه با محبت خویش به اینجانب اعتماد نموده و در سفرهای مختلف به استان های كشور، جلوه های ماندگار و فراموش نشدنی از عزم انقلابی و انسجاماجتماعی خلق نمودند، صمیمانه تقدیر نمایم. بی تردید پیروز اول این انتخابات ملت شریف ایران می باشند كه حماسه ای بزرگ خلق نمودند.
دستاورد مهم این انتخابات، سیاست ورزی اخلاق مدار، تكلیف محوری و طرح گفتمان «توجه به محرومان» و «مبارزه با فساد و تبعیض» بود كه فراتر از جناح بندی های رایج سیاسی، به مطالبه عمومی مردم تبدیل شد و به تدریج مورد اذعان و تعهد دیگر نامزدهای انتخاباتی نیز قرار گرفت.
رأی قریب به 16 میلیون ایرانیِ خواهان تغییر، سرمایه ای مهم و پشتوانه عظیم است كه به هیچ وجه نمی توان آن را در عرصه سیاسی و تصمیم گیری كلان كشور نادیده گرفت.
اینجانب با اتكاء به همین پشتوانه مردمی، همه ظرفیت ها را برای پیگیری مطالبات مردم در مبارزه با فساد و تبعیض و تحكیم ارزشهای انقلاب اسلامی به كارخواهم بست و هر اراده و تلاشی در دولت آینده با این جهت گیری را مورد حمایت قرار خواهم داد و همواره زبان گویای محرومان خواهم بود.
اگرچه حضور بانشاط و حداكثری مردم پای صندوق های رأی كام هر ایرانی را شیرین كرد. لكن برخی بداخلاقی های انتخاباتی و تخلفات آشكار در قبل و حین برگزاری انتخابات از لحظات تلخ این انتخابات بود كه آن را از مسیر قانون پیگیری خواهم نمود، اما هم اكنون همگان باید عزم خود را جزم كنیم تا با ساختن ایرانی آباد بر استقلال وآزادی و كرامت برای این ملت پافشاری نماییم.
به روح مطهر امام راحل و شهدای عالیقدر انقلاب اسلامی درود می فرستم و برای ملت قهرمان ایران آینده ای سرشار از موفقیت و بهروزی آرزو می كنم. همچنین برای تمام دولت مردان و رئیس جمهور منتخب آرزوی موفقیت دارم و امیدوارم اجرای عدالت اجتماعی و رفع دغدغه های اقتصادی مردم و معیشتی محرومان در اولویت برنامه های دولت دوازدهم قرار گیرد.
سید ابراهیم رئیسی
30 اردیبهشت 96»
به گزارش ایرنا، انتخابات دوازدهمین دوره ریاست جمهوری روز گذشته (29 اردیبهشت) با حضور 4 نامزد در سراسر كشور برگزار شد كه در نهایت حجت الاسلام و المسلمین حسن روحانی با كسب 23 میلیون و 549 هزار و 616 رای؛ به كرسی رئیس جمهوری دوازدهم نشست.
ابراهیم رئیسی نیز 15 میلیون و 786 هزار و 449 رای - (38.5 درصد آرا ) را كسب كرد.
سیام**3070*1724*
تنظیم كننده: داود نخ كوب نیاسر*انتشار دهنده: حسین فتح الهی