۲۸ اردیبهشت ۱۳۹۶،‏ ۲۰:۲۲
کد خبر: 82535224
۰ نفر
یك منبع آگاه: حجت الاسلام والمسلمین ناطق نوری سرباز ولایت است

تهران - ایرنا - یك منبع آگاه ضمن تكذیب قهر حجت الاسلام والمسلمین ناطق نوری گفت: آقای ناطق سرباز ولایت است و روحیه ایشان بدور از این نوع رفتارها است و وی در حال حاضر در منزل خود هستند و فردا اول وقت در لواسان رای خود را به صندوق آرا خواهند انداخت.

به گزارش ایرنا، این منبع آگاه نزدیك به آقای ناطق نوری با تایید استعفای حجت الاسلام والمسلمین ناطق نوری از ریاست بازرسی دفتر مقام معظم رهبری درباره علت این استعفا چنین توضیح داد: موضوع استعفا ایشان از مدت ها قبل توسط ایشان مطرح شده بود و ایشان با توجه به حمایت های خود از دكتر روحانی و با توجه به اینكه ایشان به جد معتقدند مجموعه نهاد رهبری كه در نزد مردم جایگاه والایی دارد نباید ابزار دست هیچ یك از جریانات سیاسی شود و سوء استفاده‌ سیاسی و جناحی از این نهاد و سایر نهادهای انقلابی نادرست است و انتصاب خود به دفتر مقام معظم رهبري را در تلاقي با این دیدگاه مي دانست، استعفای خود را به معظم له تقدیم كردند.
این منبع آگاه همچنین در رابطه با پذیرش یا عدم آن توسط مقام معظم رهبری اضافه كرد: استعفا حجت الاسلام والمسلمین ناطق نوری هنوز مورد تائید مقام معظم رهبری قرار نگرفته و ایشان منتظر اعلام نظر رهبر معظم انقلاب هستند.
وی گفت: حجت الاسلام والمسلمین ناطق نوری سالها با مبارزات انقلابی در نزد مردم زبانزد عام و خاص است و همواره با مشی اعتدالی و به دور از هیجانات سیاسی امین مردم و نظام بوده است.
این منبع آگاه در خصوص علت استعفای ایشان نیز متذكر شد: حجت الاسلام والمسلمین ناطق نوری همواره از دغدغه مندان نظام بوده و در جهت توصیه ها و رهنمودهای مقام معظم رهبری و منافع ملی قدم گذارده و هرگز راهی را در پیش نگرفته كه موجب بهره برداری دشمنان نظام شود.
وی همچنین افزود: بهتر آن است به جای فضا سازی و بیان دروغ علیه این یار امام(ره) و رهبری در این لحظات حساس و سرنوشت‎ساز مثل ایشان در تلاش برای دعوت همه برای حضور حد اكثری در پای صندوقهای رأی باشیم تا با حضور خود دشمنان نظام و رهبری را مأیوس كنیم.
فراهنگ ** 1108 ** دریافت كننده: ایرج منصوری * انتشار: امید غیاثوند