دانشجویان فردا بالندگی سیاسی ایران را به نمایش بگذارند

كوالالامپور- ایرنا - رایزن علمی ایران در شرق آسیا روز پنجشنبه از دانشجویان ایرانی مقیم خارج از كشور خواست با شركت گسترده در دوازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری 'بعد دیگری از فرهنگ و بالندگی سیاسی و اجتماعی ایرانیان را كه همان مسئولیت پذیری و مشاركت در سرنوشت است به رخ جهانیان بكشند'.

'عباس قنبری باغستان' رایزن علمی ایران در شرق آسیا در گفت وگو با خبرنگار ایرنا، تصریح كرد: به طور طبیعی برای اتباعی كه در كشورهای خارجی زندگی می كنند فرصت كمی برای 'تمرین دموكراسی و مشاركت در سرنوشت ملی' وجود دارد؛ اما با تلاش های صورت گرفته این فرصت طلایی برای اتباع ایرانی مقیم خارج فراهم شده تا با حضور گسترده در پای صندوق های رای در یك كشور خارجی جلوه دیگری از اقتدار، فرهنگ و بالندگی سیاسی خود را به رخ جهانیان بكشند.
وی با اشاره به استقرار 6 صندوق اخذ رای در مالزی كه 4 صندوق آن در دانشگاه های این كشور مستقر است، افزود: دانشجویان ایرانی به خاطر تلاش و پشتكار ذاتی كه دارند، در بین جامعه علمی و دانشگاهی این كشور جنوب شرق آسیا به سختكوشی، ذكاوت، اخلاق، موفقیت و علمی بودن شهره اند، از اینرو انتظار است این دانشجویان با حضور خود در پای صندوق های رای در این دانشگاه ها و تشكیل صفوف منظم و گسترده در دانشگاه های اصلی مالزی؛ نمای دیگری از رشد و بالندگی فرهنگ و تمدن ایرانی كه همان مسئولیت پذیری و حق مشاركت در سرنوشت ملی است را به نمایش بگذارند.
براساس برنامه ریزی سفارت ایران در مالزی به منظور تسهیل فرایند اخذ رای از دانشجویان ایرانی در چهار دانشگاه بزرگ و دولتی و یك دانشگاه خصوصی مالزی صندوق های اخذ رای مستقر شده و امكان دسترسی سریع و آسان بیش از 90 درصد دانشجویان ایرانی به صندوق رای فراهم شده است.
سفارت جمهوری اسلامی ایران در مالزی با استقرار 6 صندوق رای گیری از ساعت 9 صبح تا 19 روز جمعه 29 اردیبهشت به وقت مالزی در مكان ها و شهرهای مختلف اقدام به اخذ رای از ایرانیان می كند.
صندوق شماره یك رای گیری انتخابات ریاست جمهوری ایران در كشور مالزی در كنسولگری كشورمان در كوالالامپور و صندوق شماره 2 در رایزنی فرهنگی جمهوری اسلامی ایران مستقر خواهند شد و هموطنان مقیم این كشور جنوب شرق آسیا و مسافران ایرانی می توانند آرای خود را به این صندوق ها بیاندازند.
براساس گزارش سفارت ایران در مالزی، صندوق شماره سه انتخابات ریاست جمهوری ایران در دانشگاه 'یو.ام' در كوالالامپور مستقر می شود و صندوق شماره چهار از ساعت 9 صبح روز جمعه تا ساعت 14 به وقت محلی مالزی در دانشگاه 'یو.پی.ام' در ایالت سلانگور و از ساعت 15 تا 19 در دانشگاه 'لیم كوك وینگ' در 'پوتراجایا' پایتخت سیاسی مالزی مستقر می شود.
صندوق شماره پنج دوازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری ایران نیز در شهر جوهور در ایالتی به همین نام و در دانشگاه فناوری مالزی (یو.تی.ام) و صندوق شماره 6 در دانشگاه علوم مالزی (یو.اس.ام) در شهر 'پیننگ' برای رای گیری از ایرانیان مقیم و دانشجویان كشورمان مستقر می شوند.
دراین دوره از انتخابات مصطفی میرسلیم، سید ابراهیم رئیسی ،حسن روحانی و سید مصطفی هاشمی طبا با هم به رقابت می پردازند.
56 میلیون و410 هزار و 234 نفر واجدان شرایط حضوردر انتخابات 29 اردیبهشت هستند كه از این تعداد یك میلیون و 350 هزارو 294 نفر رای اولی هستند.
آساق**1611**انتشاردهنده: رضاپیمان یغمایی

سرخط اخبار جهان