قشم آماده برگزاري انتخابات رياست جمهوري و شوراهاي اسلامي است

قشم - ايرنا - معاون سياسي اجتماعي فرماندار و رييس ستاد انتخابات قشم با تاكيد بر رعايت مر قانون از سوي مسوولان برگزاري، نامزدها و هواداران آنها از آمادگي كامل براي برگزاري انتخابات رياست جمهوري و شوراهاي اسلامي شهر و روستا در اين شهرستان خبر داد.

مصطفي غلامپور روز سه شنبه در گفت و گو با خبرنگار ايرنا بيان كرد: تمهيدهاي لازم براي برگزاري انتخابات رياست جمهوري و شوراهاي اسلامي شهر و روستا بر اساس روزشمار انتخابات در نظر گرفته شده تا مردم با آگاهي و شناخت كامل بيش از پيش پاي صندوق هاي راي حاضر شده و حماسه ديگري در تاريخ اين شهرستان رقم بزنند.
وي با اشاره به احراز صلاحيت 513 تن براي نامزدي انتخابات شوراهاي اسلامي شهر و روستا افزود: تا كنون 15 تن از نامزدهاي انتخابات شوراها در قشم از ادامه رقابت انصراف دادند.
رييس ستاد انتخابات قشم بيان كرد: تا كنون تخلف خاصي در فرآيند انتخابات و تبليغات در اين شهرستان گزارش نشده و از نامزدها و هواردان آنها انتظار مي رود همچنان در ادامه زمان باقي مانده تا مهلت قانوني تبليغات پايبندي خود را به مر قانون حفظ كنند چرا كه فضاي انتخاباتي توسط دست اندركاران رصد مي شود و در صورت مشاهده هرگونه تخلفي، بدون چشم پوشي بر اساس قانون برخورد خواهد شد.
او با اشاره به اتمام زمان تبليغات از بامداد 28 ارديبهشت تاكيد كرد: پس از پايان مهلت قانوني تبليغات هيچگونه اقدام تبليغي از سوي نامزدها، ستادها و هواداران آنها در فضاي حقيقي، مجازي و رسانه ها نبايد صورت بگيرد.
غلامپور بيان كرد: نظارت بر فرآيند انتخابات در روز راي گيري به شدت انجام و با هر اقدام غير قانوني از جمله خريد و فروش راي، تهديد و تطميع، راي دادن بيش از يكبار، اخلال در امر انتخابات، راي دادن با شناسنامه ديگري، ايجاد رعب و وحشت براي راي دهندگان يا اعضاي شعبه هاي راي گيري برخورد خواهد شد.
وي همچنين گفت: ترغيب راي دهندگان براي راي دادن به نامزدي خاص از سوي اعضاي شعبه ها يا هر شخص ديگري در محل راي گيري يا استفاده از نمادها و اقلام تبليغاتي نامزدهاي انتخاباتي تخلف محسوب مي شود و از اين رو از مردم و به ويژه هواداران نامزدها انتظار مي رود به موارد قانوني توجه كنند.
رييس ستاد انتخابات قشم در ادامه بيان كرد: 119 شعبه راي گيري (99 شعبه ثابت و 20 شعبه سيار) با افزايش 19 شعبه نسبت به انتخابات پيشين با استقرار 68 شعبه در بخش مركزي، 45 شعبه در شهاب و 6 شعبه در بخش هرمز شامل 119 صندوق راي گيري براي دوازدهمين دوره انتخابات رياست جمهوري و 126 صندوق براي انتخابات پنجمين دوره شوراهاي اسلامي شهر و روستا تدارك ديده شده است.
او افزود: جهت تسهيل مشاركت مردم در شهرها و روستاها 41 شعبه راي گيري شهري شامل 36 شعبه ثابت و پنج شعبه سيار و 78 شعبه راي گيري روستايي شامل 63 شعبه ثابت و 15 شعبه سيار داير مي شود.
غلامپور گفت: 2 هزار و 400 تن از دست اندركاران از جمله 21 تن اعضاي هيات اجرايي انتخابات رياست جمهوري، هيات نظارت انتخابات رياست جمهوري و هيات نظارت انتخابات شوراهاي اسلامي شهر و روستا در كنار ناظران، اعضاي صندوق ها و نيروهاي انتظامي مسووليت برگزاري انتخابات پيش رو را در اين شهرستان برعهده دارند.
وي عنوان كرد: شهرستان قشم حدود 149 هزار تن جمعيت دارد كه از اين ميان حدود 62 درصد واجد شرايط راي دادن هستند.
دوازدهمين دوره انتخابات رياست جمهوري و پنجمين دوره انتخابات شوراهاي اسلامي شهر و روستا روز جمعه 29 ارديبهشت ماه برگزار مي شود.
انتشاردهنده: محمد ملاحمزه زاده
8123

سرخط اخبار استان‌ها