پیش بینی 6 شعبه اخذ رای برای انتخابات ریاست جمهوری ایران در تركیه

آنكارا- ایرنا- سفیر جمهوری اسلامی ایران در تركیه اعلام كرد: برای اخذ آرای هموطنان مان در جریان دوازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری ایران در كشور تركیه، 6 شعبه اخذ رای پیش بینی شده است.

محمدابراهیم طاهریان فرد روز سه شنبه در مصاحبه با خبرنگار ایرنا افزود: در این دوره از انتخابات، یك شعبه در شهر آنكارا و در ساختمان كنسولگری سفارت جمهوری اسلامی ایران، یك شعبه در ساختمان كنسولگری شهر ارزروم و یك شعبه نیز در محل كنسولگری شهر طرابوزان پیش بینی شده است.
وی بیان كرد: در شهر استانبول نیز به علت حضور ایرانیان پرشمار، 2 شعبه اخذ رای یكی در محل ساختمان سركنسولگری كشورمان در استانبول پیش بینی شده و یك شعبه نیز در بخش آسیایی شهر استانبول برای اخذ آرای هموطنان دایر خواهد بود.
وی ادامه داد: علاوه بر این، یك شعبه نیز در ساختمان بانك ملت ایران در شهر ازمیر برای اخذ آرای هموطنان دایر خواهد بود.
وی با اشاره به آمادگی لازم برای برگزاری انتخابات در این شعب پیش بینی شده و آموزش نیروها و عوامل برگزار كننده اظهار كرد: با مقامات محلی و وزارت امور خارجه تركیه نیز در خصوص برگزاری انتخابات هماهنگی لازم انجام شده است.
طاهریان فرد اضافه كرد: در خصوص برگزاری این انتخابات، در محل حضور، تجمع و تردد ایرانیان در خصوص شركت در انتخابات اطلاع رسانی لازم انجام شده و این انتخابات برابر دستورالعمل ارائه شده، در تركیه نیز برگزار می شود.
وی افزود: هموطنان برای كسب اطلاعات دقیق تر و بیشتر به سایت اینترنتی سفارت و كنسولگری های ایران در استانبول، طرابوزون و ارزروم مراجعه كنند.
وی با دعوت از همه ایرانیان ساكن در تركیه برای شركت در این انتخابات گفت: ایرانیان ساكن در تركیه با در دست داشتن اصل شناسنامه و كارت ملی و در صورت همراه نداشتن این دو مدرك، با استفاده از گذرنامه خود می توانند در این دوره از انتخابات رای دهند.
به گزارش ایرنا، دوازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری ایران روز جمعه 29 اردیبهشت 1396 به صورت همزمان در ایران و در برخی كشورهای خارجی از جمله تركیه برگزار می شود.
در این دوره، با انصراف محمدباقر قالیباف از ادامه رقابت انتخاباتی، سیدمصطفی آقامیرسلیم، اسحاق جهانگیری، سید ابراهیم رئیسی، حسن روحانی و سیدمصطفی هاشمی طبا با هم به رقابت می پردازند.
تعداد واجدان شرایط رای دادن در این انتخابات 56 میلیون و 410 هزار و 234 نفر اعلام شده كه از این تعداد یك میلیون و 350 هزار و 294 تن رأی اولی هستند.
خاورم/1905**انتشار دهنده: حسن فاخری