قالیباف به نفع رئیسی از صحنه رقابت های انتخاباتی كنار كشید

تهران - ایرنا - محمدباقر قالیباف نامزد انتخابات دوازدهمین دوره ریاست جمهوری در بیانیه ای از همه حامیان مردمي خود در سراسر كشور خواست كه تمام ظرفیت و حمایت خویش را در این انتخابات براي موفقیت حجت الاسلام و المسلمین سید ابراهیم رئیسي و به بار نشستن دولت او موسوم به «كار و كرامت » قرار دهند.

به گزارش خبرنگار سیاسی ایرنا، قالیباف در این بیانیه كه عصر امروز دوشنبه منتشر شد، به صراحت نگفته است كه از صحنه رقابتهای انتخاباتی كناره گیری می كند اما متن بیانیه، حكایت از انصراف او به نفع رییسی دارد.
متن بیانیه قالیباف چنین است:
«بسم الله الرحمن الرحیم
مردمِ شریف ایران
روزی كه علی رغم مصالح شخصی، تصمیم گرفتم وارد صحنه انتخابات شوم، می دانستم با چه شرایط سخت و خطرناكی روبرو خواهم شد؛ چرا كه روشن بود برای تغییر اساسی وضع موجود، راهی نیست جز مبارزه با 4درصدی هایی كه در سالهایی طولانی توانسته اند بر شریان های اقتصادی و سیاسی كشور مسلط شوند و نه تنها اقدامی برای حل مهمترین معضلات روز اقتصادی و اجتماعی نكنند، بلكه روز به روز با ترجیح منافع خود و بی قانونی های گسترده، بر این بحران ها، به ویژه بر بحران ركود و بیكاری دامن بزنند.
همانطور كه شهید بهشتی پیش بینی كرده بود، مبارزه با فرصت طلبانِ انقلابی نما بسیار پرهزینه شده است، چون این جریان موریانه وار در حال خوردن ریشه های انقلاب است و گروهی كه نه تنها با انقلابی های اصیل تضاد مبانی فكری دارند، بلكه جریانی هستند كه منافع مادی آنها به خطر افتاده است.
لذا با توكل بر خداوند باری تعالی و با همه كمبودها و كم بضاعتی هایی كه در خود می دیدم، تصمیم گرفتم با هدف تغییر وضع موجود، پای در میدان انتخابات بگذارم؛ میدانی كه با تخریب ها، توهین ها و اتهام زنی های گسترده ای علیه خودم، خانواده ام و هوادارانم همراه بود و البته همه این ها مرا در پیمودن مسیری كه انتخاب كرده بودم، مصمم و راسخ تر ساخت.
در شرایط كنونی، آرمان اصلی كشور و مردم، تغییر وضع موجود است و برای رسیدن به این آرمان، چاره ای نبود جز اینكه با وجودِ داشتنِ برنامه ای دقیق و جامع برای حل مشكلات كشور، مبارزه ای واقعی و نه شعاری با اشرافی گری و فرصت طلبی هم آغاز می شد؛ لذا تلاش كردم، در كنار ارائه برنامه های دقیق، كه توانایی اجرایی شدن آن ها نیز وجود داشت، با شیوه ای صریح و اخلاقی، مبارزه با 4 درصدی ها را آغاز كنم و در راه این مبارزه، نه از تخریب ها و تهدیدها ترسیدم و نه هیچ گاه پا را از اصول فراتر گذاشتم و در كنار شفاف سازیِ زندگیِ اقتصادیِ شخصی ام، حرفی بی سند و بی مبنا نزدم. در حالی كه آنها در عین تخریب های كور، نتوانستند از لرزه ای كه بر اندام شان افتاده است جلوگیری كنند، به گونه ای كه تمام امكانات خویش را برای مقابله با این جنبش مردمی به خط كردند و از این پس نیز این تخریب ها توسط این چهار درصدی ها ادامه پیدا خواهد كرد.
آنچه كه در این مقطع اهمیت دارد و حیاتی است، حفظ منافع مردم، كشور و انقلاب است و اكنون كه این آرمان بزرگ، جز با تغییر وضع موجود محقق نمی شود، باید به منظور وحدت در جبهه انقلاب، تصمیمي اساسی و خطیر گرفت. لذا براي حفظ این آرمان بزرگ، از همه حامیان مردمي خویش در سراسر كشور مي خواهم، كه تمام ظرفیت و حمایت خود را براي موفقیتِ برادر ارجمندمان حجت الاسلام و المسلمین سید ابراهیم رئیسي و به بار نشستن دولت كار و كرامت برای خدمت به مردم قرار دهند و از همه مردمی كه در این مدت به تشكیل دولت مردم دل بسته بودند و از همه حامیان مردمی و یاران بی ادعایِ خودم، كه بی هیچ چشمداشتی و با تمام وجود، در جهت تحقق آرمان های انقلاب تلاش كرده اند، تشكر و قدردانی می كنم.
انتظار ما و مردم بر این است كه این تصمیم، زمینه ساز آغاز دوراني جدید براي یك تحول اقتصادی باشد كه با قطع دست چهار درصدی ها از اقتصاد، منتج به ایجاد اشتغال جوانان برومند این سرزمین و حمایت از مستضعفین و محرومان در ایران سربلندمان گردد.
مبارزه تازه آغاز شده است و تا ریشه كنی كامل فساد و ناكارآمدی، باید جان و آبروی خود را نیز بی چشمداشت فدا كرد.
به عمل كار برآید ...
محمدباقر قالیباف»
سیام* 6084 ** 1336 دریافت: امیر خان زاده**انتشار: مهرنوش خانزائی