۲۵ اردیبهشت ۱۳۹۶، ۱۴:۲۸
کد خبر: 82530632
T T
۰ نفر
استاندار تهران: حضور حداكثری مردم در انتخابات حق وتوی ایرانیان است

تهران - ایرنا - استاندار تهران گفت: حضور حداكثری مردم در انتخابات 29 اردیبهشت در واقع حق وتوی مردم ایران و عاملی برای تثبیت و بیمه كردن نظام اسلامی و كشور است.

به گزارش خبرنگار ایرنا، سیدحسین هاشمی روز دوشنبه در گردهمایی مشترك بازرسان و نمایندگان فرمانداری كه در سالن همایش های وزارت كشور برگزار شد، با بیان اینكه برگزاری این گردهمایی ها در آستانه انتخابات در اجرای دقیق قانون و انتخابات موثر است، افزود: تجربه خوبی از انتخابات اسفند 94 در زمینه تركیب اعضای هیات معتمدین شهر تهران و انتخاب افراد مورد وثوق و قانونمدار به دست آمد.
وی ادامه داد: زمانی كه 30 نفر معتمد انتخاب شدند، همه جناح های سیاسی رضایت داشتند و در زمینه انتخاب اعضای هیات اجرایی نیز همین آرامش را در سال 94 شاهد بودیم.
استاندار تهران تاكید كرد: در انتخاب عوامل برگزار كننده انتخابات باید انسان های متدین، با اخلاق و مورد وثوق كه دین شان را به دنیای كسی نفروشند، انتخاب شوند.
وی تصریح كرد: در روز انتخابات هر مساله ای كه در شعب اخذ رای اتفاق بیفتد با تعامل و تفاهم به نماینده فرماندار بازتاب داده می شود و او نیز گزارش خود را به دستگاه های مربوطه خواهد داد.
هاشمی تاكید كرد: نباید اجازه به وجود آمدن بحث و نگرانی یا انجام تبلیغات توسط برخی افراد له یا علیه نامزدها داده شود و لازم است كه با اخلاق كامل، سعه صدر بالا و ظرفیت تحمل با موضوع برخورد كرده و از پرخاشگری و تندخویی نیز پرهیز كنیم.
استاندار تهران خطاب به ناظران و اعضای هیات اجرایی انتخابات نیز گفت: وظیفه شما اجرای دقیق قانون و حفظ حق الناس است و اگر ذره ای در مورد حق الناس غفلت كنیم نمی توانیم از 80 میلیون نفر حلالیت بگیریم و در آن دنیا پاسخی برای این كار نخواهیم داشت بنابراین اجرای مرّ قانون، نگهبانی از آرای مردم و روی گشاده و روحیه مناسب شما بسیار موثر است.
هاشمی عنوان كرد: مشاركت حداكثری یعنی اینكه به عنوان مجری، بازرس یا ناظر و نماینده به گونه ای رفتار كنیم كه مردم برای آمدن پای صندوق های رای تشویق شوند و انگیزه پیدا كنند.
استاندار تهران با بیان اینكه حضور حداكثری مردم، آینده و امنیت كشور را به همراه دارد تصریح كرد: نمی توان به راحتی از این مسایل گذشت زیرا منطقه پیرامون ما دستخوش رخداد های بسیار ناگوار و نگران كننده است و آنچه تا امروز توانسته ما را در برابر توطئه كشورهای استكباری و هم پیمانان شان پیروز كند، همین حضور پر شور و حداكثری مردم است.
وی ادامه داد: این حضور، حق وتوی ملت ایران است و تنها همین حضور مردم است كه بیمه كننده كشور و نظام خواهد بود.
استاندار تهران گفت: نمایندگان فرماندار و بازرسان انتخابات باید فضایی را فراهم كنند كه مردم در روز 29 اردیبهشت ماه پای صندوق های رأی آمده و حماسه و عظمت دیگری را خلق كنند.
هاشمی گفت: تعامل، همكاری و اعتماد یك اصل در استانداری تهران است و تا زمانی كه در این سمت باشم به این اصل وفادار خواهم ماند.
دوازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری و پنجمین دوره انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستا به صورت همزمان 29اردیبشهت ماه جاری برگزار می شود.
همایش بازرسان انتخابات استان تهران، با حضور معاون سیاسی وزیر كشور، معاونین استاندار، نمایندگان فرماندار، اعضای ستاد انتخابات و جمعی از مسئولان استان تهران در سال وزارت كشور برگزار شد.
خبرنگار: یحیی معماری - انتشار دهنده: محسن فتاحی
تهرام/6539**1625