۲۵ اردیبهشت ۱۳۹۶، ۱۴:۰۹
کد خبر: 82530602
T T
۰ نفر
وزیربهداشت:هیچ عملی بالاتر از خدمت به مردم نیست/بدون حاشیه كار كردیم

تهران - ایرنا- وزیر بهداشت ، درمان و آموزش پزشكی گفت: هیچ عملی بالاتر از خدمت به مردم نیست و متاسفانه در فضای سیاست زده كشور، مردم و حقوق شهروندی مغفول مانده است.

به گزارش روز دوشنبه ایرنا به نقل از دانشگاه علوم پزشكی شهید بهشتی ، سید حسن هاشمی در آیین افتتاح بیمارستان شهدای گمنام اظهار كرد: در چندسال گذشته سرمان را پایین انداختیم و بدون حاشیه كار خود را دنبال كردیم و امیدواریم كه دانشگاه های علوم پزشكی تهران به منطقه مولوی كه از حداقل خدمات محروم است، توجه كنند.
وی افزود: خوشحالم كه در منطقه جنوب شرق تهران، بخش كوچكی از مشكلات مردم دیده شد و مرهمی بر دردهای آنها بود.
وزیر بهداشت تصریح كرد: خجالت می كشیم كه بعد از 38 سال از گذشت انقلاب اسلامی در تامین حداقل خدمات در تهران ، كم توان و یا شاید ناتوان هستیم. هاشمی ادامه داد: می توانیم شعار بدهیم اما واقعیت این است كه شهر تهران توسعه پیدا یافته است اما دریغ از یك متر فضای خدماتی به ویژه در حوزه بهداشت و درمان.
هاشمی ابراز امیدواری كرد، افرادی كه در آینده مسئولیت شهر تهران را بر عهده می گیرند، به گسترش خدمات، توجه و كمك بیشتری كنند و تغییرات جدی باید در بخش سلامت در تهران رخ دهد.
وزیربهداشت در ادامه ضمن تقدیر از آیت الله وحیدی گلپایگانی و واقفان زمین این بیمارستان، گفت: قدم اول توسط خیرین و واقفین در سال 63 برداشته شد اما دانشگاه علوم پزشكی شهید بهشتی و معاونت های وزارت بهداشت برای افتتاح این بیمارستان نیز كمك بسیار زیادی كردند.
وی در بخش دیگری ازسخنانش ضمن تاكید بر لزوم كمك و همكاری شهرداری در توسعه خدمات بهداشتی و درمانی در تهران، خاطرنشان كرد: در چند سال گذشته شهر توسعه یافته و شهرداری هم از این راه درآمد كسب كرده است اما در بخش خدمات بهداشتی و درمانی بر خلاف قول و قرارهای ابتدای دولت یازدهم، شاهد همراهی كافی نبودیم.
بیمارستان تخصصی و فوق تخصصی شهدای گمنام تهران امروز، دوشنبه با حضور وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشكی به عنوان نخستین بیمارستان دولتی ساخته شده پس از انقلاب در جنوب شهر تهران(منطقه 15) افتتاح شد.
اجتمام** 9136** 1776
خبرنگار : فرزانه جلالیان ** انتشار: لیلا خطیب زاده
*آگاهی از آخرین اخبار اجتماعی و حوادث ایران و جهان در كانال تلگرام گروه اجتماعی ایرنا:
@irnaej
https://t.me/irnaej
۰ نفر