۲۵ اردیبهشت ۱۳۹۶، ۱۰:۴۸
کد خبر: 82530198
T T
۰ نفر
رای خود رابه روحانی اختصاص می دهم/همچنان تا پایان رای گیری درصحنه خواهم بود

تهران - ایرنا - نامزد انتخابات دوازدهمین دوره ریاست جمهوری با انتشار بیانیه ای با بیان این كه دیدگاه منتسب به اصول گرایی با سیاه نمایی خدمات دولت تدبیر و امید را مخدوش می كنند، گفت: در جهت بازگشت نكردن به شرایط دولت های نهم و دهم و همچنین تداوم حركت سازنده دولت یازدهم بر آن هستم كه رای خود را به آقای روحانی اختصاص دهم.

به گزارش روز دوشنبه ایرنا، سید مصطفی هاشمی طبا در این بیانیه در عین حال تاكید كرد كه چون به آراء ظاهری تكیه كرده ام لذا برای باز گذاردن پنجره ای برای نادیده ها و ندانسته ها همچنان تا پایان رای گیری درصحنه خواهم بود.
متن بیانیه منتشر شده در كانال هاشمی طبا به شرح زیر است:
«بسمه تعالی
چو ایران نباشد ، تن من مباد
با سلام بر شهیدان و با درود به روان پاك بنیان‌گذار جمهوری اسلامی امام خمینی (ره) اینك در آستانه برگزاری دوازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری اسلامی ایران و با توجه به ضرورت «حفظ امنیت ملی و آرامش كشور» و با دیدگاه داشتن «استقلال ملی و عظمت و سربلندی ملت ایران» لازم می داند موارد و تاملات زیر را باطلاع هموطنان عزیز برسانم.
همانطور كه در برنامه های رادیو تلویزیونی و از جمله مناظره های انجام شده بین نامزدهای محترم ریاست جمهوری ملاحظه شد به طور كلی سه دیدگاه در خصوص چگونگی موجودیت ایران و جمهوری اسلامی و نیز خدماتی كه باید از سوی رییس جمهوری و دولت صورت پذیرد وجود دارد.
الف- دیدگاه نخست
دیدگاه نخست كه خود را به اصول گرایی منتسب می نمایند آن است كه با نشان دادن فقر و فاقه و ذلت و بیچارگی مردم و عدم وجود آسایش و رفاه در جامعه و به گونه ای سیاه نمایی جامعه در اظهارات و فیلم های انتخاباتی خود سعی در خنثی كردن تلاش های دولت یازدهم و مخدوش نمودن خدمات این دولت می كنند. این سیاه نمایی در حدی است كه مشابه آن در رسانه های بیگانه و ضد انقلاب و نیز برخی فیلم های تهیه شده در ایران كه متهم به سیاه نمایی شده اند، تاكنون دیده نشده است. اینان توجه ننموده اند كه به هرحال آنچه ارائه می كنند حاصل 38 سال حاكمیت نظام جمهوری اسلامی است و در عین حال با سرپوش گذاشتن و نادیده گرفتن اقدامات نابخردانه دولت های نهم و دهم مشكلات را صرفا به عملكرد دولت یازدهم معطوف می كنند.
این دیدگاه برای ایجاد جاذبه بیشتر در مردم با اعلان سه برابر كردن یارانه ها و پرداخت كارانه به متقاضیان كار و بیان توانایی های شخصی و بدون توجه به واقعیت های اقتصادی جامعه، صرفا با بیان «می توانم» و «قول هایم را عملی می كنم» سعی در بزرگ تر و تواناتر نشان دادن خود دارند. اینان چون هرگز در متن دولت نبوده و محدودیت های قانونی دولت را نمی شناسند بدون توجه به آمار و اطلاعات، داد سخن از رفع هر گونه محرومیت داده و مدینه فاضله ای را به مردم وعده می دهند و سرانجام در برابر روبروشدن با واقعیات و لزوم ارائه منابع برای مخارج تصوری، موضوع را محدود به كمك به فقرا كرده اند.البته همچنان در باب ذلت و بیچارگی مردم و وعده برای رفع همه مسائل مردم بدون آنكه راه حلی ارائه كنند داد سخن می دهند.
این كه ایشان هرگز از شهیدان، دفاع مقدس، سیاست های دفاع مقدس، لزوم فداكاری و ایثار مردم صحبت نمی كنند، جای سئوال دارد و این كه اینان دولت احتمالی خود راهگشا می دانند و سعادت مردم را منوط به روی كار آمدن خود و دولت شان می كنند، نشان می دهد سیاست «هدف وسیله را توجیه می كند» را دنبال می نمایند؛ حتی به قیمت اتهام ضمنی به جمهوری اسلامی برای در تنگنا بودن مردم.
ب- دیدگاه دوم
دیدگاه دوم دیدگاه رییس جمهوری و معاون اول ایشان برمبنای دولت تدبیر و امید است و با برشماری خدمات دولت در آواربرداری از نتیجه اشتباهات هشت ساله دولت نهم و دهم، كاهش تورم ، رفع بسیاری از تحریم ها با امضاء سند برجام، كاهش معوقات بانكی، افزایش استخراج نفت حسب سهمیه اوپك، رشد اقتصاد ایران و تبدیل رشد منفی به رشد مثبت، افزایش صادرات و اجرای طرح سلامت خود را آماده تداوم این روند اعلام كردند.
شاید بیش از نیمی از وقت موافقین دیدگاه تدبیر و امید به خصوص در مناظره ها، صرف دفاع شخصی از اتهامات وارده كه از سوی اصول گرایان بود گردید. در حقیقت تاكتیك اصول گرایان مبنی بر حمله به شخص رییس جمهور و معاون وی كارگر افتاد و نیمی از وقت شان كه باید صرف بیان عملكرد و ایده های آینده می شد به هدر رفت. رییس جمهور و معاون اول ایشان با این همه نشان دادند كه راهی كه رفته اند -اگرچه بدون اشتباه نبوده- اما موفقیت های مهمی را هم به همراه داشته است.
این دیدگاه ضمن اذعان به مسائل زیست‌گاهی ایران و سایر مسائل با توجه به نگاه اصلاحی و تدریجی می تواند موثر باشد. البته وقتی «موثر» را در برابر «مخرب» قرار دهیم به اهمیت آن پی می بریم.
ج- دیدگاه سوم
دیدگاه سوم دیدگاه اینجانب است. موضوع تخریب زیستگاه ایران كه چون «بیماری خاموش سرطان» كالبد ایران را تهدید می كند، همراه با كشاورزی سنتی كه همچنان پایدار است و تهدیدی جدی برای خود كشاورزی است در صدر موضوع قرار دارد و در كنار آن می توان با حذف یارانه های نقدی عمومی بودجه آن را به درماندگان، معلولان، بی سرپرستان و البته از طریق سازمان بهزیستی و كمیته امداد امام تخصیص داد تا به مستحقان حسب نیازشان كمك شود.
همراه این اقدامات آن نهضت سرمایه گذاری، كارآفرینی حسب بیانیه اقتصاد مقاومتی باید به صورت جامع شكل گرفته و امكانات دولت از لحاظ آماده سازی و تسهیل بستر كسب و كار، جذب سرمایه خارجی در عین ممانعت از افزایش هزینه جاری دولت به كار گرفته شود و از همه مهمتر موضوع گردشگری به عنوان اولین و مهمترین عامل اشتغال مطرح و دنبال شود.
طبعا در این راه ملت ایران همراه با صرفه جویی هرچه بیشتر باید كوشش مضاعفی در كار و تلاش بیشتری برای صادرات به كار ببندد تا هر سه موضوع به ثمر بنشیند و این مستلزم فداكاری برای عبور از تنگناهاست و اگرچه این حركت با حركت شهدا و رزمندگان ، قابل قیاس نیست اما آن فداكاری ها، شهامت ها، گذشت ها باید در وجود جامعه ما همچنان شكل گیرد و ایران به یك مجموعه بزرگ تلاش و كار جهادی تبدیل شود.
همه باید در این راستا باشند كه بگویند ایران برای ما همه چیز فراهم كرده و خود تكیده شده است اینك هنگامه آنست كه ما برای ایران كار كنیم و وضع سرزمین مان را بهبود بخشیم.
هر چند اجرای این دیدگاه سختی به همراه دارد، همان طور كه سختی دفاع از مرزها بسیار بود، اما نهایتا شیرینی و گشایش حاصل شد. این سختی كه البته در مقام قیاس فقط سایه ای از آن سختی دفاع مقدس است، نتیجه ای واقعی برای ایران و ملت ما دارد و مصداقی برای آیه شریفه « ان مع العسر یسرا، فان مع العسر یسرا، فاذا فرغت فانصب» می باشد.
هرگاه قاطبه ملت بزرگوار ایران آمادگی چنین رویارویی داشته باشند آن گاه امكان حصول به اهداف میسر می شود و از آنجا كه «میزان رای ملت است»، لذا تصمیم ملت ایران همواره محترم خواهد بود.
اینجانب با توجه به آمارهای موجود و نظر خواهی های بعمل آمده از آن جا كه شاید به دلیل عدم سابقه برای گستردگی اطلاعات این دیدگاه و شاید به دلایل دیگر استقبال از آن را در حد قاطبه ملت شریف ایران نمی بینم و در جهت عدم بازگشت به شرایط دولت نهم و دهم و همچنین تداوم حركت سازنده دولت یازدهم بر آن هستم كه رای خود را به جناب آقای دكتر روحانی اختصاص دهم.
صد البته به مصداق «یعلمون ظاهرا الحیوه الدنیا و هم بالاخره هم غافلون» چون به آراء ظاهری تكیه كرده ام لذا برای باز گذاردن پنجره ای برای نادیده ها و ندانسته ها همچنان تا پایان رای گیری درصحنه خواهم بود و به هرحال امید آن دارم كه با استعانت از خداوند متعال گفتمان «حفظ و ارجمندی ایران» در دستور كار دولت آینده قرار گرفته و موجب سربلندی ملت ایران در حفظ و ارتقاء سرزمین مادری مان شود و به تعبیر رهبر معظم انقلاب بیش از پیش «استقلال ملی و عظمت و سربلندی ملت ایران» در تداوم انقلاب باشكوه اسلامی فراهم گردد.
خداوند یار و یاور ملت شریف ایران باشد
سید مصطفی هاشمی طبا»
سیام ** 9314**1336 تنظیم: داود توسلی**انتشار:مهرنوش خانزائی
۰ نفر