تامین اجتماعی بخشنامه اصلاح احكام بازنشستگان پیش ازموعد را ابلاغ كرد

تهران- ایرنا- مدیرعامل سازمان تامین اجتماعی امروز بخشنامه بند «ت» ماده 28 قانون برنامه ششم مبنی بر اصلاح احكام بازنشستگان پیش از موعد را به ادارات كل تامین اجتماعی ابلاغ كرد.

«منصور دشستانی » نماینده بازنشستگان پیش از موعد در این باره به خبرنگار اقتصادی ایرنا گفت: خوشبختانه سازمان تامین اجتماعی بند (ت) ماده 28 قانون برنامه ششم توسعه مبنی بر اینكه « دولت مكلف است سنوات ارفاقی را به‌عنوان سنوات خدمت قابل قبول تلقی و مطابق تبصره (2) قانون بازنشستگی پیش از موعد كاركنان دولت مصوب 5/6/1386 توسط سازمان تأمین اجتماعی به برقراری مستمری بازنشستگان مشمول و براساس میانگین دو سال آخر پرداخت حق بیمه سنوات ارفاقی از تاریخ بازنشستگی آنان اقدام كند. شركتهای دولتی و مؤسسات و نهادهای عمومی غیردولتی موضوع تبصره (3) قانون مذكور نیز با استفاده از منابع خود مشمول این حكم می‌باشند» را برای اجرا به ادارات كل تامین اجتماعی ابلاغ كرد.
وی گفت: براساس تبصره این ماده « سهم صندوق‌های بازنشستگی بابت پرداخت حقوق بازنشستگی و نیز كسور بازنشستگی و یا حق بیمه سهم مستخدم و كارفرما نسبت به سنوات ارفاقی از محل اعتبارات سالانه دستگاههای اجرائی مشمول تأمین و به صندوقهای مذكور پرداخت می‌شود.»
دشستانی به نمایندگی از بازنشستگان پیش از موعد سراسر كشور از تمام دست اندركاران این امر به ویژه «سیدتقی نوربخش» مدیرعامل سازمان تامین اجتماعی برای توجه به احقاق حقوق بازنشستگان كه همواره مدنظر دولت یازدهم بوده است، قدردانی كرد.
به گزارش ایرنا، مسئولان سازمان تامین اجتماعی پیش از این به این گروه از بازنشستگان قول تمكین به قانون را داده بودند و امروز به وعده خود عمل كردند.
به استناد قانون بازنشستگی پیش از موعد كاركنان دولت مورخ پنجم شهریور ماه سال 86 كه 12هزار نفر از سازمان های دولتی و غیر دولتی از طریق سازمان تامین اجتماعی بازنشسته شدند، سازمان تامین اجتماعی مستمری آنان را بر اساس میانگین دو سال آخر سنوات خدمت محاسبه كرده بود در حالیكه سازمان بیمه تامین اجتماعی سنوات ارفاقی را بر اساس آخرین حقوق مشمول كسور بیمه دریافت كرده بود.
بنابر بند 'ت' ماده 28 قانون برنامه ششم توسعه ، سازمان تامین اجتماعی موظف شده است مستمری بازنشستگان پیش ازموعد را بر اساس میانگین دو سال آخر بیمه پردازی سنوات ارفاقی از تاریخ بازنشستگی آنان محاسبه و پرداخت كند.
برای آگاهی از آخرین اخبار اقتصادی ایران و جهان با كانال اقتصادی ایرنا در تلگرام همراه شوید:
IRNAeco@
https://t.me/irnaeco
اقتصام**9123**1561**خبرنگار: زهره دریغ گفتار**انتشار: مژگان توانا

سرخط اخبار اقتصاد