مولوي عبدالحميد: اهل سنت و بلوچ مشتاقانه در انتخابات شركت مي كنند

زاهدان- ايرنا- امام جمعه مسجد مكي و مدير حوزه علميه دارالعلوم اهل سنت زاهدان با بيان اينكه اهل سنت تاكنون در انتخابات حضور فعال داشته اند گفت: اهل سنت و اقوام و طوايف مختلف بلوچ مشتاقانه در انتخابات شركت مي كنند زيرا معتقديم بايد از نظام جمهوري اسلامي حمايت كنيم.

مولوي عبدالحميد اسماعيل زهي روز يكشنبه در گفت و گوي اختصاصي با خبرنگار ايرنا با رد هر گونه شايعه و جوسازيهاي دشمنان نظام اسلامي مبني بر شركت نكردن بلوچها و اهل سنت در انتخابات تصريح كرد: اهل سنت به ويژه مردم بلوچ كه در سيستان و بلوچستان سكونت دارند همه يك صدا و منسجم براي شركت در انتخابات اتفاق نظر دارند.
وي ادامه داد: رهبران و نخبگان اهل سنت همواره عموم مردم را به شركت در انتخابات دعوت كرده اند.
مدير حوزه علميه دارالعلوم زاهدان افزود: همه بايد در صحنه باشند و خواسته هاي خود را به صورت منطقي و قانوني مطالبه كنيم هم اينك يك شوراي راهبردي از اهل سنت تمام مناطق در تهران تشكيل شده و با همه نامزدهاي انتخابات رياست جمهوري و يا نزديكان و نمايندگان آنان صحبت كردند و از برنامه هاي نامزدها مطلع شده و مسائل و مشكلات را نيز مطرح كردند.
وي گفت: ان شاءلله اهل سنت به صورت گسترده در انتخابات حضور خواهند داشت و خواسته هاي خود را نيز درخواست مي كنند.
مولوي اسماعيل زهي ادامه داد: انتظار است هركس كه رئيس جمهوري ايران مي شود اهل سنت را ببيند و حرف آنان را بشنود و همه اقوام و مذاهب ايراني با نگاه يكسان بنگرد زيرا همه ايراني و صاحب وطن خود ايران هستند.
وي اضافه كرد: ايراني نبايد به بيرون نگاه كند و اگر به حق و حقوقش بي توجهي شده آن را از طريق قانوني و درست و صحيح پيگيري كند زيرا ما اعتقاد داريم حق بايد خواسته شود.
وي افزود: ممكن است هر يك از اهل سنت به سمت يك نامزد گرايش پيدا كنند اما نظر شخصي من اين است كه مردم را به انتخاب فرد اصلح ترغيب و تشويق كنيم ولي در مجموع شوراي راهبردي، نخبگان اهل سنت و شيعه به هر حال ممكن است به سمت و سوي يك نامزد بروند.
وي ادامه داد: من تاكنون نظر شخصي خود را در حمايت از هيچ كانديداي رياست جمهوري اعلام نكرده ام.
وي در عين حال با ابراز رضايت از عملكرد دولت يازدهم گفت: عملكرد دولت صحيح و درست بود گرچه ضعف هم داشته و انتقاد بر آن وارد است اما نقاط قوتش بيشتر است.
امام جمعه اهل سنت زاهدان ادامه داد: در شرايط كنوني كشورهاي همسايه نظير عراق، يمن و غيره هزينه هايي براي كشور ما داشتند ما بايد اين مسائلي كه در بيرون مي گذرد در نظر بگيريم، همه مشكلات اقتصادي را نبايد به گردن دولت انداخت، شرايط به گونه اي بود كه نتوانستيم نفت بفروشيم و اين تقصير دولت نيست.
وي گفت: هم اينك پول در كشور كم است و اگر پول ها به ايران بازگردد ما 100 درصد از نظر اقتصادي ارتقا پيدا مي كنيم و همه گرسنگان سير مي شوند.
مولوي اسماعيل زهي اظهار داشت: در زماني كه پول نيست نبايد همه مشكلات را به گردن دولت انداخت، دولت يازدهم دولت قوي و در كارها موفق بوده است.
وي گفت: اگر اين دولت انتخاب شود بايد رويكرد را عوض و با ساز و كار و برنامه جديد بيايد.
وي با اشاره به اهميت انتخابات شوراها و تشكيل ائتلاف هاي مختلف در زاهدان براي معرفي نامزدها گفت: تشكيل ائتلاف ها در شهر زاهدان هزينه ها را در انتخابات پايين مي آورد به گونه اي كه اكنون افزون بر300 نفر نامزد در صحنه هستند و اگر همه اينها فعاليت كنند هزينه هاي كلان صرف مي شود.
وي ادامه داد: ائتلاف معقول در تمام دنيا خوب است، شهر زاهدان نيازمند يك شوراي تخصصي است.
مولوي عبدالحميد افزود: از آنجايي كه در انتخابات شوراها برخي افراد براي كسب اعتبار و برخي ديگر براي كار وارد مي شوند آن شورايي مفيد است كه تخصصي باشد و زاهدان را متحول كند.
وي اضافه كرد: ورود 300 نفر در انتخابات شوراهاي شهر زاهدان فرصت خوبي را براي شهروندان فراهم كرده تا افراد توانمند را انتخاب كنند.
وي افزود: ائتلافي كه در آن تنوع سلايق و قوميت باشد و مردم زاهدان را در كنار هم قرار دهد موفق تر است زيرا تا اخوت و برادري در استان نباشد توسعه آن مسير نخواهد بود.
7316 **6081 خبرنگار: عصمت جهاني** انتشار دهنده: حيدر سراياني