۲۳ اردیبهشت ۱۳۹۶،‏ ۲۱:۳۰
کد خبر: 82528222
۰ نفر
درآمدهاي استان يزد در دولت تدبير و اميد صد درصد محقق شد

يزد - ايرنا - نماينده وزير و مديركل امور اقتصادي و دارايي استان يزد با ارائه گزارشي از وضعيت درآمدهاي استان در سال هاي 92 تا 95 گفت: درآمدهاي اين استان در دولت تدبير و اميد به صورت صد درصد محقق شده است.

به گزارش روز شنبه روابط عمومي اداره كل امور اقتصادي و دارايي استان يزد، علي نمازي در يازدهمين نشست مديران دستگاه هاي تابعه وزارت اقتصاد در استان افزود: ميزان درآمدهاي وصولي استان در سال هاي 92 تا 95 به ترتيب شش هزار و 206، هفت هزار و 466، 9 هزار و 357 و 12 هزار و 721 ميليارد ريال بوده است.
وي همچنين ارتقاي انضباط مالي، سالم سازي و شفاف سازي حوزه مالي، پياده سازي نظام حسابداري بخش عمومي با رويكرد تعهدي، اجراي خزانه داري الكترونيك و سامانه بانك واره، حذف حساب هاي مازاد بانكي و چك در سيستم دولتي را از فعاليت هاي صورت گرفته در راستاي ساماندهي نظام مالي استان برشمرد.
نمازي گفت: طرح مولدسازي دارايي هاي دولت در استان سال گذشته اجرا و سامانه 'سادا ' نيز راه اندازي شده و در بخش اجراي سياست انتشار اوراق اسناد خزانه اسلامي، صد درصد اعتباران اين بخش جذب شد.
وي بهبود فضاي كسب و كار در قالب راه اندازي پنجره واحد سرمايه گذاري و خدمات شهري را از ديگر فعاليت هاي اين اداره كل در راستاي بهبود شرايط اقتصاد استان برشمرد و گفت: در زمينه سرمايه گذاري نيز اقدامات موثري انجام و 18 ميليون دلار سرمايه گذاري جذب شده است.
نمازي اظهار كرد: گرفتن مجوز سرمايه گذاري خارجي براي طرح هاي متعدد در استان به ارزش 608 ميليون دلار از ديگر فعاليت هاي اين بخش است.
وي پيگيري اهداف اقتصاد مقاومتي در استان از طريق مشاركت در كارگروه هاي 9 گانه استان، تدوين و انتشار نمايار و نماگر اقتصادي استان، تدوين و انتشار كتب متعدد در زمينه هاي اقتصادي و راه اندازي مركز خدمات سرمايه گذاري را از ديگر فعاليت هاي صورت گرفته در حوزه اقتصادي و سرمايه گذاري بيان كرد.
در اين نشست با حضور مديران و نمايندگان دستگاه هاي تابعه وزارت اقتصاد در استان در خصوص شاخص هاي اقتصادي استان در دولت تدبير و اميد، وضعيت شاخص هاي عملكرد دستگاه هاي تابعه وزارت اقتصاد، توجه ويژه به بنگاه هاي كوچك و بزرگ، وصول مطالبات دولت بانكي، رشد منابع بانكي، رشد درآمدهاي مالياتي، پياده سازي سامانه جديد گمركي، مسائل مرتبط با قاچاق كالا و مشكلات فراوري صادرات كالاهاي قاچاق و مسايل بيمه اي بحث و تبادل نظر شد.
بر اساس لايحه بودجه سال آينده، 1.7 درصد از كل درآمدهاي استاني به استان يزد اختصاص يافته و از اين نظر يزد در جايگاه چهاردهم كشور قرار دارد .
1968/ 6014/ تنظيم كننده: محمودرضا رحماني ** انتشار : كاظم شاملو*
@irnayazdd