۲۳ اردیبهشت ۱۳۹۶،‏ ۱۴:۲۸
کد خبر: 82527669
۰ نفر
ارتش سوريه بر مثلث ظاظا در صحراي سوريه مسلط شد

دمشق - ايرنا - ارتش و نيروهاي مسلح سوريه امنيت مثلث ظاظا در شرق منطقه السبع بيار در صحراي سوريه را تامين كردند.

به گزارش ايرنا، رسانه هاي سوري از تسلط ارتش و نيروهاي مسلح سوريه بر مثلث بغداد، دمشق و اردن در صحراي سوريه در روز جمعه خبر دادند.
كنترل اين منطقه پيش از اين در دست مخالفان وابسته به ارتش آزاد بود.
ارتش سوريه و نيروهاي مقاومت روز سه شنبه 19 ارديبهشت ماه در نخستين مرحله ازعمليات براي دستيابي به مرزهاي اين كشور با عراق، منطقه 'السبع بيار' در120كيلومتري شمال شرق دمشق و دو تپه 'رجم الحماده' و 'رجم ابوقبر' در ريف دمشق را آزاد كرده بودند.
دو گروه مسلح 'جيش اسود الشرقيه' و 'لواء شهداء القريتين' وابسته به ارتش آزاد روز سه شنبه گذشته به مواضع ارتش درمنطقه السبع بيار يورش بردند كه با مقاومت ارتش ناكام ماند.
نيروهاي ارتش سوريه با تسلط بر مثلث ظاظا ريف شرقي دمشق را از ريف شرقي حمص جدا كردند و با پيشروي به سوي تپه هاي 'المحدد' امنيت تقاطع جاده بين المللي بغداد، دمشق و اردن را تامين كردند.
سعد الحاج از اعضاي دفتر رسانه اي گروه مسلح موسوم به 'جيش اسود الشرقيه' روز شنبه به تسلط ارتش سوريه بر اين منطقه اعتراف كرد.
پيشروي اخير ارتش در صحراي سوريه، از تسلط گروه هاي مسلح وابسته به ارتش آزاد بر همه مناطق صحراي سوريه جلوگيري مي كند و درصورت رسيدن ارتش به گذرگاه التنف، مسير پيشروي اين گروه ها به سمت شمال قطع مي شود.
خاورم**6116 ** 1064 انتشار دهنده : فرشاد محسن زاده

سرخط اخبار جهان