۲۲ اردیبهشت ۱۳۹۶،‏ ۷:۱۵
کد خبر: 82526151
۰ نفر
متروهای پكن از كار افتاد

پكن - ایرنا - متروهای شهر پكن پایتخت چین كه میزبان اجلاس مهم بین المللی جاده ابریشم است، برای مدتی دچار اختلال شد و از كار افتاد.

به گزارش ایرنا، از كار افتادن مترو در این شهر كه تاكنون سابقه نداشته روز گذشته (پنجشنبه) در خط نزدیك به وزارت دفاع چین رخ داد و باعث شد تا بسیاری از نیروهای امنیتی و پلیس در اطراف منطقه حضوری پررنگ داشته باشند.
گزارش ها حاكی است كه از شب چهارشنبه (20 اردیبهشت ماه جاری) تا ظهر روز بعد بتدریج بسیاری از خطوط مترو در اطراف شهر پكن به طور ناگهانی از كار افتاده اند.
از كار افتادن متروها موجب هراس عمومی مسافران شد و به دنبال آن درهای برخی ایستگاه ها بسته و از مردم خواسته شد محل را ترك كنند.
از كار افتادن خط متروی پكن در برخی رسانه های منطقه از جمله تارنمای مورنینگ پست از هنگ كنگ نیز بازتاب داشت و این رسانه در گزارشی اعلام كرد كه هیچ دلیلی برای از كار افتادن طولانی مدت متروها در خطوط مختلف شهر پكن عنوان نشده است.
در همین حال پكن خود را برای برگزاری یك اجلاس بسیار مهم به نام همایش همكاری بین المللی راه ابریشم در اطراف شهر پكن و خارج از این شهر آماده می كند.
«گنگ شوانگ» سخنگوی وزارت خارجه چین اعلام كرد كه ۲۹ نفر از سران كشورهای مختلف در كنار یكهزار و ۲۰۰ نماینده از كشورها و سازمان های بین المللی در همایش مزبور شركت خواهند كرد.
شواهد نشان می دهد كه به دنبال از كار افتادن خطوط مترو شهر پكن، نیروهای پلیس در همه ایستگاه های خطوط زیرزمینی ریلی چین حضور یافته اند و در حال سركشی به منطقه هستند.
همچنین مسئولان كلانشهر پكن اعلام كردند كه مترو برخی از خطوط این شهر از امروز جمعه به مدت سه روز بسته خواهد بود.
نشست بین المللی راه ابریشم چین با حضور مقام هایی از بیش از ۱۰۰ كشور دنیا روزهای یكشنبه و دوشنبه (24 و 25 اردیبهشت ماه جاری) برگزار خواهد شد.
دولت محلی پكن از مردم خواسته است كه از مسافرت ها و ترددهای غیرضروری در این دو روز در سطح شهر خودداری كرده و حتی الامكان از خودروهای خود استفاده نكنند.
آساق**1597*انتشاردهنده:فرهاد راستی