حقوق اردیبهشت ماه بازنشستگان از امروز و با اعمال افزایش سال ٩٦ به حساب آنان واریز شد

تهران-ایرنا- مشاور مدیرعامل و مدیركل روابط عمومی سازمان تأمین اجتماعی از واریز شدن حقوق بازنشستگان این سازمان با احتساب افزایش سال 96 از امروز خبر داد و گفت: بازنشستگان تأمین اجتماعی حقوق اردیبهشت ماه را با اعمال افزایش سال ٩٦ دریافت می كنند.

به گزارش چهارشنبه شب سازمان تامین اجتماعی، امیرعباس تقی پور گفت: حقوق اردیبهشت ماه بازنشستگان تأمین اجتماعی از20 تا 27 ماه جاری مطابق با روال ماههای گذشته به حساب آنان واریز می شود.
وی اظهار داشت: حقوق اردیبهشت ماه بازنشستگان با اعمال افزایش سال جاری پرداخت شد و ما به التفاوت مربوط به افزایش حقوق فروردین ماه نیز همزمان با حقوق خردادماه به حساب بازنشستگان واریز می شود.
وی با بیان اینكه افزایش حقوق بازنشستگان تأمین اجتماعی برای حداقل بگیران 14.5 درصد و برای سایر سطوح ١٢.٥ درصد است، افزود: در سال ٩٦ نیز همچون سه سال گذشته و از زمان استقرار دولت تدبیر و امید در همه سال ها میزان افزایش حقوق بازنشستگان بیش از نرخ تورم بوده است و با این اقدام هر سال گامی در راستای بهبود وضعیت معیشتی بازنشستگان برداشته می شود.
تقی پور با بیان اینكه حقوق بازنشستگانی كه زیر یك میلیون و ١٠٠ هزار تومان است، به یك میلیون و ١٠٠ هزار تومان رسید، اعلام كرد: در سال جاری علاوه بر افزایش اعمال شده در اصل حقوق بازنشستگان، در ٥ آیتم مربوط به كمك هزینه بازنشستگان نیز افزایش هایی اعمال شده است.
وی ادامه داد: اگر میزان افزایش این پنج آیتم را هم درنظر بگیریم می توان گفت كه سقف دریافتی حداقل بگیران تا ٢٢.٥ درصد رشد یافته است.
مدیركل روابط عمومی سازمان تامین اجتماعی درباره نسبت افزایش مستمری ها با نرخ تورم از سال ٨٥ تا ٩٦ گفت: از سال ٨٥ تا ٩٢ نرخ افزایش مستمری زیر نرخ تورم بوده و تنها در سال ٨٨ بالاتر از نرخ تورم بوده است، اما از سال ٩٢ تاكنون و در دولت تدبیر و امید افزایش ها بالاتر از نرخ تورم انجام شده است.
وی افزود: نرخ افزایش مستمری در دولت یازدهم بالای٨١ درصد یعنی ٢٥ درصد بالاتر از نرخ تورم بوده است. راهبرد سازمان تأمین اجتماعی در دولت تدبیر و امیدافزایش حقوق مستمری بگیران بیش از نرخ تورم است تا از این طریق بخشی از كاستی ها و عقب ماندگی های ادوار قبل جبران شود و وضعیت معیشت بازنشستگان بهبود پیداكند.
حدود سه میلیون نفر از جمعیت ٤٢ میلیون نفری افراد تحت پوشش تامین اجتماعی را بازنشستگان و مستمری بگیران تشكیل می دهند.
شبك **٧٢٦٨**1983**1708**تنظیم كننده: مهناز بیرانوند**انتشار:علیرضا ارشادی