وزیر ارشاد: به جای شهردار بابت مشكلات شهرآفتاب ازمردم عذرخواهی می‌كنم

تهران- ایرنا- وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی با اشاره به مشكلات پیش آمده در بارندگی اخیر در نمایشگاه كتاب گفت: من به جای شهردار از مردم عذرخواهی می كنم.

به گزارش خبرنگار فرهنگی ایرنا ، سید رضا صالحی امیری عصر سه شنبه در حاشیه دومین بازدید خود از سی امین نمایشگاه بین المللی كتاب تهران افزود: معتقدم جابجایی محل برپایی نمایشگاه به مصلحت نیست.
وی گفت: متاسفانه از سال گذسته تا كنون توسعه زیر ساختی انجام نشده و امیدوارم شهرداری برای سال ٩٧ نواقص زیرساختی را رفع كند.
وزیرتاكید كرد: امیدوارم شهردار و شهرداری تهران صدای وزارت ارشاد را بشنود و مشكلات و نواقص شهر آفتاب را برطرف كند.
صالحی امیری درباره دیدار با ناشران غرفه كودك و نوجوان گفت:عمده گلایه ها از گرما بود كه برای رفع این مشكل باید اقدام كرد.
وزیر ارشاد درباره دیدار با مدیران بانك ها از جمله بانك شهر گفت: تفاهم كردیم با بانك های بزرگ مشخصا با بانك صادرات، ملی، بانك آینده و بانك شهر و چند شركت سرمایه گذاری كه یك شركت سرمایه گذاری در حوزه اقتصاد فرهنگ و هنر ثبت شده است در بورس فعال شود.
عضو كابینه دولت یازدهم تصریح كرد: این قدم بسیار مثبتی است كه ما در برنامه هایمان وعده كرده بودیم.
به گفته وی هدف از این كار سوق دادن بخشی از منابع موجود و بیمه ها برای سرمایه گذاری در حوزه فرهنگ و همچنین تحقق شعار سال یعنی اشتغال و تولید است.
صالحی امیری در پاسخ به خبرنگاری درباره جابه جایی نمایشگاه كتاب گفت: هر گونه تصمیم برای جابه جایی با معاونت فرهنگی و موسسه نمایشگاه ها بوده و هر گونه تصمیم گیری بر عهده شورای سیاست گذاری است؛ با این حال فعلا تصمیمی برای جابه جایی نیست.
وزیر فرهنگ وارشاداسلا می اظهار داشت: معتقدم تغییر مكان به مصلحت نیست و اینجا مناسب ترین فضا برای برگزاری نمایشگاه است.

**مهمان ویژه نمایشگاه كتاب سال آینده مشخص نشده است
صالحی در پاسخ به سوالی مبنی بر مهمان سال آینده نمایشگاه كتاب گفت: قرار بود چین مهمان ویژه نمایشگاه سال آینده باشد كه این مهم به سال ٢٠١٩ منتقل شد؛ البته ٤ كشور در لیست ما قرار دارند؛ مكزیك، اسپانیا، صربستان و ژاپن و مرجع تصمیم گیری جلسه شورای سیاست گذاری بعد از نمایشگاه كتاب است.
ادامه دارد ....
فراهنگ 1355 * 1823 خبرنگار: علی اكبرقزوینیان * انتشار: طاهره نبی اللهی