۱۹ اردیبهشت ۱۳۹۶،‏ ۱۹:۰۸
کد خبر: 82523270
۰ نفر
میرسلیم:دولت فعلی فقط خودش را اداره می كند

اصفهان ـ ایرنا ـ نامزد انتخابات دوازدهمین دوره ریاست جمهوری گفت: دولت فعلی كشور را اداره نمی كند؛ بلكه فقط خودش را اداره می كند.

به گزارش ایرنا، سید مصطفی آقا میرسلیم روز سه شنبه در جمع دانشجویان دانشگاه علوم پزشكی اصفهان با بیان اینكه اداره كردن وزارتخانه غیر از اداره كردن كشور است افزود: در حال حاضر دولت توجهی به اداره كشور ندارد.
وی با بیان اینكه به زبان ساده بگویم امروز فقط وزارتخانه های كشور اداره می شود، گفت: اداره كردن وزارتخانه ها بمعنی پرداخت حقوق كارمندان و پرسنل و فقط مراجعه مردم به این وزارتخانه هاست.
میرسلیم گفت: قدم های خوبی در این دوره توسط دولت برداشته شده كه باید از آنها تشكر كرد اما این اقدامات به قیمت كاهش سرمایه گذاری و رشد بیكاری انجام شده است.
وی با بیان اینكه دولت یازدهم توجه و اهتمام چندانی به پیشنهادهای علمی از طرف انجمن های علمی و دانشگاهی ندارد گفت: عدم توجه به پیشنهادهای علمی و دانشگاهی، خسارت های زیادی به كشور وارد می كند و این گونه خسارت ها كه ناشی از تصمیم گیری اشتباه از نظر علمی است پذیرفتنی نیست.
نامزد انتخابات دوازدهمین دوره ریاست جمهوری گفت: نباید نسبت به دستاوردهایی هم كه در زمینه های مختلف توسط این دولت بدست آمده بی انصاف باشیم.
میرسلیم با بیان اینكه افتتاح پروژه ها و طرح در نقاط مختلف كشور باعث افتخار است اظهار كرد: اما وقتی قرار است راه آهن 3 ماه دیگر در همدان افتتاح شود چه ضرورتی دارد كه برای افتتاح با شتاب و توام با تظاهر آن اقدام كنیم.
وی با بیان اینكه یك سوم سفرهای رئیس جمهور بعد از شروع جریان انتخابات، انجام شد خاطرنشان كرد: همه چیز را نباید به ابزاری برای كسب رای بیشتر قرار دهیم.
میرسلیم با اشاره به نامگذاری دولت خود بعنوان ' دولت راستی و درستی ' افزود: بدترین توهین به مردم این است كه دولتمردان با آنها رو راست نباشند.
وی با بیان اینكه برخی از طرح ها و پروژه ها چندین ماه پیش و در هر دوره ای رونمایی شده است گفت: دولتی كه به مردم احترام نگذارد نمی تواند موفق شود.
نامزد انتخابات دوازدهمین دوره ریاست جمهوری با بیان اینكه همكاری من با دولت های هاشمی، احمدی نژاد و روحانی برای خدمت به كشور بود افزود: با گذاشتن آبرو و حیثیت دانشگاهیم و جلب نظر از همه دولت ها كمك گرفته ام اما در هیچ دولتی از آبرو و حیثیت سیاسی خود استفاده نكرده ام.
وی گفت: این به معنی آن نیست كه از نظر گرایش سیاسی با آنها همفكر بوده ام.
نامزد انتخابات ریاست جمهوری افزود: با آقای روحانی در یك خط سیاسی قرار ندارم اما بعد از موفقیت وی در انتخابات گذشته اولین كسی بودم كه به صورت كتبی اعلام آمادگی برای همكاری با وی را كردم.
وی افزود: اعتقاد دارم كه ملت ایران باید پیشرفت كنند اما چه كنیم كه كسی به این مسائل گوش نمی دهد.
میرسلیم با بیان اینكه اسناد بالادستی زیادی در كشور تدوین شده اما اجرا نشده است گفت: اما در عین حال در برابر سند 2030 یونسكو و اجرای آن سر تسلیم فرود آورده است.
وی با بیان اینكه كارشناسان با تجربه كشور از سال 83 به تدوین سیاست های نظام و آموزش عالی كشور مبادرت ورزیدند افزود: سند تحول آموزش و پرورش، سند سیاست های كلی آموزش و پرورش، سند نقشه جامع علمی كشور از این اسناد است و در صورتی كه این اسناد را در اختیار نداشتیم اشكالی نداشت كه از سند 2030 یونسكو استفاده كنیم.
میرسلیم گفت: سند سیاست های اقتصاد مقاومتی در كشور تدوین شده و باعث افتخار همه است و بهترین راه حل مشكلات اقتصادی كشور محسوب می شود.
وی افزود: این سند مهم در بهمن ماه سال 92 ابلاغ شده اما با كمال تاسف هیچ گونه پیشرفت، اقدام و كار عملیاتی در این زمینه انجام نشده است.
میرسلیم با بیان اینكه فقط ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی تشكیل شده است گفت: دو سوم سیاست های اقتصاد مقاومتی به اشتغال بر می گردد، اما این دولت به جز گزارش عملكرد فعالیت های جاری هیچ گونه اقدامی برای جلوگیری از رشد بیكاری انجام نداده است.
وی گفت: تنها قشری كه می توانند در این كشور كارها را به پیش ببرند قشر جوان، متخصص و فعال هستند كه در حال حاضر در حال تلف شدن هستند.
میرسلیم با بیان اینكه همه مشكلات كشور از بیكاری بر می خیزد افزود: نا بسامانی های اجتماعی، رشد اعتیاد و ... ناشی از بیكاری در جامعه است.
وی با بیان اینكه یك تصمیم نادرست علمی جامعه را به فاجعه می كشاند گفت:نباید به لحاظ اقتصادی با بی توجهی به اشتغال، برای تورم اولویت قائل می شدیم .
میرسلیم با اشاره به اینكه در حالت بهینه باید هر دو را با هم به پیش می بردیم، افزود: هنوز كشور ما گرفتار تورم است و مردم از لحاظ معیشتی احساس می كنند كه مشكلات آنها برداشته نشده است.
وی گفت: ممكن است تورم برداشته شده باشد اما تورم، به قیمت كاهش سرمایه گذاری و رشد بیكاری برداشته شده است.
نامزد انتخابات ریاست جمهوری با اشاره به اینكه اقتصاد مقاومتی به معنای اشتغال و عدم اتكاء به عوائد ناشی از فروش نفت است گفت: در این دولت فروش نفت از یك میلیون بشكه به 2.5 بشكه افزایش پیدا كرد و فرمانده اقتصاد مقاومتی خلاف دستورالعمل خودش رفتار كرد.
وی با بیان اینكه از منابع حاصل از فروش نفت باید برای اشتغال جوانان استفاده كنیم گفت: نفت و گاز نباید بصورت سوخت نیست، باید بیشتر از این قدر این نعمت های الهی را بدانیم.
میرسلیم با بیان اینكه سوزاندن نفت خام همانند سوزاندن اسكناس است اظهار كرد: نفت و گاز سوخت نیست بلكه ماده اولیه تولید محصولات و تولیدات با دوام است.
وی با بیان اینكه دولت باید با مردم صادق باشد افزود: تفاوت زیادی بین اجرای سیاست های اقتصاد مقاومتی در شعار و در عمل است.
نامزد انتخابات دوازدهمین دوره ریاست جمهوری با بیان اینكه دولت امروز به مردم قول می دهد كه در سالهای آینده 950 هزار شغل ایجاد كند گفت: اكنون باید از اقدامات گذشته خود دفاع كنید و به مردم گزارش دهیم كه چه اقداماتی در طول سالهای گذشته انجام شده است.
وی با بیان اینكه باید مردی به میدان بیابد كه بتواند به ملت ایران كمك كند گفت: دولت یازدهم فرصت های كشور را سوزاند به عشق اینكه آمریكا به روی آنها بخندد.
میرسلیم با اشاره به اولویت های خود در صورت انتخاب شدن بعنوان رئیس جمهور آینده گفت: در اولین اقدام تكلیف فسادی را كه همانند خوره پایه های نظام را از بین می برد را مشخص خواهم كرد.
وی گفت: بعضی از افراد با سوء استفاده از قانون برای خود حقوق های نجومی تعیین كردند و قانون را برای خود ایجاد كردند و از طریق رابطه و زدو بند با قوه قضاییه و قوه مقننه لایحه برای دفاع از خود ارائه دادند.
نامزد انتخابات ریاست جمهوری با بیان اینكه من اهل زد و بند نیستم گفت: در صورتی كه با لطف خدا و اراده مردم موفق شدم به مجلس شورای اسلامی اعلام می كنم كه به هیچكدام از وزرا و معاونان خود اجازه نمی دهم كه با كسی زدو بند كنند و در صورتی كه هر كدام از آنها قصد زد و بند با كسی را داشت، او را به من معرفی كنید.
وی افزود: به قوه قضاییه هم اعلام می كنم كه در صورتی كه كسی از اعضای كابینه من پیشنهاد رشوه و ... داد او را معرفی و مجازات كنید.
میرسلیم با بیان اینكه مبارزه با رشوه و زدو بند كار هر كسی نیست افزود: اگر كسی خودش و برادرش به این مسائل و مشكلات گرفتار باشد نمی تواند با مفاسد اقتصادی مبارزه كند.
وی با اشاره به اینكه بعضی از نامزدهای انتخابات اعلام می كنند كه در صورت انتخاب شدن مبلغ یارانه نقدی را افزایش می دهند گفت: هنوز كسی از زبان من نشنیده كه گفته باشم مبلغ یارانه نقدی را افزایش می دهم بلكه پرداخت یارانه حساب و كتاب خاصی دارد.
میرسلیم گفت: برخی از نامزدهای انتخابات یك بند از این سیاست های هدفمندی یارانه ها را گرفته اند و سایر بندها را رها كرده اند.
وی با بیان اینكه ارزش پول ملی به كار و فعالیت و كوشش سازنده است گفت: توزیع پول بین مردم اشتغال مولد نیست و حتی بعضی مواقع نتیجه بر عكس دارد.
نامزد انتخابات ریاست جمهوری گفت: اگر امروز به عنوان نامزد انتخابات ریاست جمهوری در این میدان حاضر شدم به معنای قدرت طلبی نیست، بلكه اعتقاد دارم كه رئیس جمهور باید خود را فدای مردم كشورش كند.
وی با اشاره به جمله مهم و سرنوشت ساز آقای رفسنجانی در آخرین روز عمرش گفت: معتقدم گره مشكلات كشور باز نمی شود مگر اینكه رئیس جمهور در همان مسیری حركت كند كه رهبری است و سپاه پشتیبان او باشد و صدا و سیما هم یار او باشد.
وی با بیان اینكه هاشمی 70 سال در انقلاب اسلامی زحمت كشید و آخرین جمله وی به من این بود كه با زاویه بین رهبری و دستگاه اجرایی نمی توانیم به موفقیت برسیم و در این صورت مردم معطل می مانند و كارها انجام نمی شود.
میرسلیم با اشاره به ضرورت برنامه ریزی برای آمایش در كشور گفت: 50 درصد اقتصاد كشور در تهران قرار دارد و یك پنجم جمعیت كشور هم در تهران ساكن شده اند كه بكلی غلط است.
وی با بیان اینكه امكانات خدادادی ما در استان های مختلف رها شده است و این كار نباید ادامه پیدا كند گفت: این اقدامات به شناخت، زحمت، تجربه و صداقت و پاكدستی نیاز دارد.
میرسلیم با اشاره به عزل و نصب ها در دولت آینده اش گفت: همه كسانی كه در دولت های قبلی به دلایل سیاسی كنار گذاشته شده اند را به سر كارهای قبلی خود برمی گردانم.
وی با بیان اینكه گرایش های سیاسی و مذهبی افراد برای من فرقی ندارد گفت: در دولت 'راستی و درستی' فارغ از هرگونه گرایش سیاسی، اصالت به شایسته سالاری است و تنگ نظری ها غلط است.
میرسلیم با بیان اینكه در دولت های گذشته از دولت بازرگان تا دولت روحانی در حد توان خود كار كردند افزود: من هم در صورت موفقیت در حد توان و سابقه ام و با بكارگیری استعدادهای جوانان و سرمایه های راكد مانده، كارهای بر زمین مانده را جبران خواهم كرد.
وی با بیان اینكه وزیر در دولت جمهوری اسلامی نمی تواند بدون توجه به مبانی اعتقادی، حتی در مبانی فنی هم به موفقیت دست پیدا كند گفت: در انتخاب اعضای كابینه به شایسته سالاری اعتقاد دارم و كسانی را كه انقلاب اسلامی را به رسمیت بشناسند، پای قانون اساسی بایستند و رهبری و ولایت فقیه را قبول داشته باشند انتخاب خواهم كرد.
میرسلیم با اشاره به انتخابات 88 و بروز شائبه تقلب در روند برگزاری آن انتخابات و مشكلاتی كه برای دو تن از كاندیداها بوجود آمد گفت: در آن زمان اعلام كردم كه در بدترین شرایط هم در این كشور امكان اختلاف رای بیشتر از 5 درصد وجود ندارد در صورتی كه اینجا 30 درصد اختلاف رای وجود دارد.
وی گفت: نظام اسلامی حسن نیت خود را در رابطه با سران فتنه و حل مسئله آنها نشان داده است و در حال حاضر دستگاه قضایی باید ورود پیدا كند و با محاكمه آنها به حصر آنها پایان دهد.
میرسلیم با بیان اینكه سران فتنه خسارت های زیادی به كشور وارد كردند گفت: سران فتنه باید از كارهایی كه كرده اند و مواضع اشتباه خود كوتاه بیایند.
سلسله نشست های میز انتخابات با سخنرانی مهندس سید مصطفی میرسلیم از نامزدهای دوازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری روز سه شنبه نوزدهم اردیبهشت ماه در تالار شریعتی دانشگاه علوم پزشكی اصفهان برگزار شد.
این سلسله نشست ها به همت انجمن اسلامی دانشجویان دانشگاه اصفهان و با همكاری انجمن اسلامی دفتر تحكیم وحدت برگزار شد.
ت 7150 /6183
خبرنگار: علی نعمانی ** انتشار دهنده:محمد رستگار