۱۸ اردیبهشت ۱۳۹۶ - ۱۴:۲۷
کد خبر 82521321
۰ نفر
طراحی اولین پارك سمت صنعت در دانشگاه تهران

تهران- ایرنا- رئیس پارك علم و فناوری دانشگاه تهران از طراحی و پیاده سازی اولین پارك سمت صنعت با مشاركت وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات در این مجموعه خبر داد.

به گزارش خبرنگار علمی ایرنا، دكتر محمدجعفر صدیق روز دوشنبه در مراسم افتتاحیه نمایشگاه دستاوردهای پارك علم و فناوری دانشگاه تهران از این پارك به عنوان یك زیرساخت بسیار مهم برای تبدیل دانشگاه تهران به یك دانشگاه كارآفرین یاد كرد.
وی در تشریح مهم ترین اقدامات صورت گرفته در پارك علم و فناوری دانشگاه تهران در دوران فعالیت دولت یازدهم گفت: مشاركت موثر در توسعه سامانه ملی نوآوری، طراحی و اجرای سامانه پارك دانشگاهی با هدف جهت گیری تحقیقات دانشگاه به سمت موضوعات بازارگرا و مشاركت در فرآیند برنامه ریزی تحولی دانشگاه تهران به دانشگاه كارآفرین از مهم ترین اقداماتی است كه طی سه چهار سال گذشته به انجام رسانده ایم.
صدیق، طراحی و پیاده سازی اولین پارك سمت صنعت با مشاركت وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات و با هدف تكمیل زنجیره رشد شركت های خروجی از مراكز رشد دانشگاهی و مشاركت موثر در برنامه سوم توسعه دانشگاه را از دیگر فعالیت های انجام شده توسط پارك علم و فناوری دانشگاه تهران در این مدت برشمرد.
وی ایجاد یك اكوسیستم كامل نوآوری از دانشگاه تا بازارهای محلی، ملی، منطقه ای و بین المللی و همچنین ایجاد زمینه لازم برای ایجاد شركت های دانش بنیان زایشی دانشگاه تهران و ثروت آفرینی برای دانشگاه از این طریق را دو ماموریت اصلی پارك علم و فناوری دانشگاه تهران عنوان كرد.
رئیس پارك علم و فناوری دانشگاه تهران در معرفی برنامه های ترویجی و حمایتی این مجموعه نیز گفت: ترویج و حمایت از فعالیت های فناورانه دانشجویان را از طریق اجرای برنامه های جوانه و رویش، حمایت از پایان نامه های فناورانه را در قالب برنامه شكوفایی 1 با اعطای گرنت 4 تا 8 میلیون تومانی، حمایت از ایده های فناورانه اعضای هیات علمی را در قالب برنامه شكوفایی 2 با اعطای گرنت 25 تا 40 میلیون تومانی طی دو سه سال اخیر دنبال كرده ایم كه ثمرات قابل توجهی به همراه داشته است.
وی حمایت از 150 پایان نامه با ایده های فناورانه را از برنامه های امسال پارك علم و فناوری دانشگاه تهران معرفی كرد و گفت: این درحالیست كه سال قبل، تعداد پایان نامه هایی كه از حمایت ما برخوردار شدند 80 عنوان بود و امسال تقریبا دوبرابر شده است.
نمایشگاه دستاوردهای محققان مستقر در شركتهای پارك علم و فناوری دانشگاه تهران با حضور محمد فرهادی وزیرعلوم، تحقیقات و فناوری و محمود نیلی احمدآبادی رئیس دانشگاه تهران و جمعی از فناوران و پژوهشگران مستقر در این پارك برگزار شد.
در حاشیه برگزاری این نمایشگاه تفاهمنامه راه اندازی آزمایشگاه كسب و كار میان دانشكده مدیریت و پارك علم و فناوری دانشگاه تهران منعقد شد و 6 شركت برتر پارك به لحاظ شاخص های مالی، تكنولوژی ومنابع انسانی درسال های 1393 و 1394 معرفی و قدرشناسی شدند.
علمی**1055**1440
خبرنگار : زینب كارگر ** انتشار:‌گلشن
برای اطلاع از اخبار متنوع علمی و فناوری، با كانال علمی ایرنا در تلگرام همراه شوید:
irnaelm@
https://telegram.me