تسهیلات قرض الحسنه مشاغل خانگی استان مركزی ابلاغ شد

اراك - ایرنا - مدیركل تعاون، كار و رفاه اجتماعی استان مركزی گفت: تسهیلات قرض الحسنه مشاغل خانگی این استان برای سال جاری ابلاغ شد.

محمد تقی آبایی هزاوه روز دوشنبه در گفت و گو با ایرنا افزود: سهم تسهیلات قرض الحسنه مشاغل خانگی این استان به مبلغ 30 میلیارد ریال با عاملیت بانك صادرات ابلاغ شده است.
وی بیان كرد: مجوزهای مشاغل خانگی در 2 نوع پشتیبان و مستقل صادر می شود و پشتیبان های مشاغل خانگی می توانند تا سقف 750میلیون ریال تسهیلات قرض الحسنه اشتغالزایی دریافت كنند.
مدیركل تعاون كار و رفاه اجتماعی استان مركزی ادامه داد: به منظور حفظ و پایداری بیشتر اشتغال، ارایه محصولات به صورت تخصصی تر و دسترسی به بازارهای فروش فرا منطقه ای،پشتیبان های دارای واجد شرایط در اولویت پرداخت تسهیلات قرار دارند.
آبایی هزاوه عنوان كرد: متقاضیان می توانند برای اخذ مجوز مشاغل خانگی بسته به نوع فعالیت خود به یكی از دستگاه های اجرایی ذیربط از جمله سازمان صنعت، معدن و تجارت، سازمان جهاد كشاورزی، اداره كل میراث فرهنگی ،صنایع دستی و گردشگری و اداره كل فرهنگ و ارشاد اسلامی این استان مراجعه كنند.
وی گفت: عناوین رشته های مصوب مشاغل خانگی و شرایط اخذ مجوز در سامانه مشاغل خانگی به نشانی www.mashaghelkhanegi.ir قابل دسترسی است.
پارسال حدود 150 مجوز مشاغل خانگی در استان مركزی صادر شده است.
3005/6013/خبرنگار: معصومه صفری***انتشار دهنده:مژگان حیدری