تكاوران و تفنگداران محور اصلي در نيروي دريايي ارتش هستند

تهران - ايرنا - فرمانده مركز آموزش تفنگداران و تكاوران دريايي قمر بني هاشم(ع) منجيل گفت: تكاوران و تفنگداران محور اصلي در نيروي دريايي راهبردي ارتش جمهوري اسلامي ايران هستند.

به گزارش روز يكشنبه ايرنا از روابط عمومي نيروي دريايي ارتش، اين مطلب را امير دريادار دوم علي رضا بياتي در آيين استقبال از دانشجويان دانشگاه فرماندهي و ستاد ارتش(دافوس آجا) كه به منظور تكميل روند آموزشي خود، در مركز آموزش تفنگداران و تكاوران دريايي قمر بني هاشم عليه السلام نداجا حضور يافتند، عنوان كرد.
وي در ادامه اين بازديد به تشريح نقش و اهميت مركز آموزش تفنگداران دريايي منجيل در تربيت و آموزش تكاوران و تفنگداران دريايي پرداخت و گفت: تكاوران و تفنگداران دريايي بدنه و محور اصلي نيروي انساني در اين نيروي راهبردي را تشكيل مي دهند كه اين مركز آموزش و تربيت آنان را برعهده دارد؛ از اين رو آشنايي شما دانشجويان دانشگاه فرماندهي و ستاد آجا (دافوس) از فعاليتها و نحوه ارائه آموزشهاي نظامي و عقيدتي اين مركز با توجه به مسؤوليت هاي خطيري كه در رده هاي مختلف ارتش خواهيد داشت، مي تواند در تصميم گيريهاي شما بسيار تاثيرگزار باشد.
فرمانده مركز آموزش تفنگداران و تكاوران دريايي قمر بني هاشم(ع) به منظور آشنايي هرچه بيشتر دانشجويان دافوس از اوضاع سياسي،فرهنگي و شماي جغرافيايي شهرستان منجيل، به تشريح و بيان برخي تهديدات اعتقادي، فرقه اي و تهديدات نرم و تهديدات حوزه مصرف دراين شهرستان پرداخت و گفت: با عنايت به بافت مذهبي منطقه و همچنين نقش برجسته مذهب در جلوگيري از بروز برخي انحرافات و مشكلات، تهديدات در اين منطقه زياد تاثير گذار نيست، البته گسترش هجمه هاي تبليغاتي دشمن و راه اندازي جنگ نرم با توجه به دسترسي اقشار مختلف به وسايل ارتباط جمعي از جمله ماهواره و اينترنت در سالهاي اخير ترويج داشته است كه مسؤولين شهرستان با همت و تلاش در برنامه هاي خود در جهت ترويج روحيه انقلابي، پياده نمودن عفاف و حجاب و ترويج ارزشهاي اسلامي به عنوان الگو و فرهنگ برتر توانسته اند به حول قوه الهي اينگونه تهديدات را خنثي كنند.
بازديد از اماكن و تاسيسات نظامي ، اردوگاهها، مجتمع هاي فرهنگي و نظاير آن از جمله برنامه هاي دانشجويان دافوس در مدت حضور خود در فرماندهي آموزش تفنگداران دريايي قمر بني هاشم منجيل است.
در حال حاضر مركز آموزش تفنگداران و تكاوران دريايي قمر بني هاشم(ع) نيروي دريايي ارتش، با بهره گيري از توان و تخصص داخلي و تجربيات گرانبهاي هشت سال دفاع مقدس و بيش از 45 سال قدمت آموزشي و آخرين نيازهاي تيپ هاي تفنگدار و تكاور دريايي منطبق با ماموريت هاي نيروي دريايي ارتش، نسبت به آموزش فرزندان برومند اين مرز و بوم(افسر، درجه دار و ناويان تكاور) تحت عنوان دوره هاي تفنگداري، عمليات آبخاكي، تكاور دريايي، شناسايي دريايي( اس. بي . اس)، به فعاليت هاي آموزشي مي پردازد.
همچنين برگزاري دوره هاي آموزشي عالي آبخاكي، عالي تكاور دريايي، افسران مقدماتي تكاور و آبخاكي، سرپرستي و تخصصي آبخاكي و تكاور، دوره هاي عرضي متعدد(شناورهاي هجومي، پدافند هوايي، ضدزره، مربيگري مقاومت جسماني، جهت يابي، تخريبات سطحي و زير سطحي، پدافند در مقابل جنگ هاي نوين، مخابرات دريايي، عمليات رواني، پدافندغيرعامل، شناخت رزم متجاوز، سلاح سبك، سلاح سنگين، دكلهاي اعتماد به نفس كوهستان و تك تيرانداز) از ديگر توانمندي هاي اين مركز آموزش تفنگداران و تكاوران دريايي است.
اجتمام(1)**7029**1569**تنظيم: فرهاد شرف پور **انتشار: علي حبيبي
*آگاهي از آخرين اخبار اجتماعي و حوادث ايران و جهان در كانال تلگرام گروه اجتماعي ايرنا:
@irnaej
https://t.me/irnaej