۱۶ اردیبهشت ۱۳۹۶ - ۲۲:۳۹
کد خبر 82518969
۰ نفر
3740 ميليارد ريال اعتبار در خراسان شمالي جذب شد

بجنورد-ايرنا- رييس سازمان مديريت و برنامه ريزي خراسان شمالي گفت: از 6 هزار و 590 ميليارد ريال اعتبارات اختصاصي سفر رياست جمهوري تاكنون سه هزار و 740 ميليارد ريال جذب شده است.

به گزارش ايرنا مجيدپور عيسي روز شنبه در نشست خبري گفت: دولت تدبير و اميد قول داده است تا پايان دولت يازدهم تمامي اعتبارات مصوب شده را اختصاص دهد و در اين ايام پيشرفت فيزيكي خوبي نيز داشته ايم.
رييس جمهوري، ۲۴ خرداد 94 در نوزدهمين سفر استاني كاروان تدبير و اميد به استان خراسان شمالي سفر كرد.
وي در بخش ديگري از سخنانش در خصوص اعتبارات استان نيز گفت: پارسال از محل اعتبارات ملي، استاني، سفر رهبري و رديف هاي اعتباري 11 هزار و 800 ميليارد ريال مصوب شد كه از مجموع اين ميزان 65 درصد شامل هفت هزار و 500 ميليارد ريال اختصاص يافته است.
وي افزود: امسال انتظار داريم 12 هزار ميليارد ريال اعتبار اختصاص يابد كه تاكنون پنج هزار و 800 ميليارد ريال به صورت شفاف ابلاغ شده است.
وي بر استفاده از بخش خصوصي در راستاي سرمايه گذاري در استان تاكيد كرد و گفت: رسانه ها در اين راستا مي توانند نقش مهمي را ايفا كنند و مي خواهيم تا در اين خصوص بيشتر بپردازند تا اين امر به فرهنگ عمومي تبديل شود.
اين مسئول بر سياست گذاري استان در برنامه ريزي استفاده از توان و ظرفيت بخشي خصوصي تاكيد كرد و گفت: امسال به نام اقتصاد مقاومتي، توليد و اشتغال توسط رهبر معظم انقلاب نامگذاير دشه است بايد اين مهم را به گفتمان عمومي تبديل كنيم و در تمامي بخش ها و حوزه ها فراگير شود.
پورعيسي اظهار كرد: تمامي بخش هاي خصوصي و حاكميتي براي اينكه فرمايش رهبري عملياتي شود بايد با هم مشاركت داشته باشند و دولت با همكاري و مشاركت نهادهاي مدني، موسسه ها، بانك ها و ساير در اين راستا اقدام كنند.
وي افزود: حتي دستگاه هاي خدمات رسان از جمله آموزش و پرورش، دانشگاه علوم پزشكي و ساير نيز بايد در راستاي اقتصاد مقاومتي تلاش و بهترين خدمات را ارئه دهند .
رييس سازمان مديريت و برنامه ريزي خراسان شمالي در بخش ديگري از سخنانش به 30 درصد مجوز هاي كشور در حوزه سرمايه گذاري خارجي كه متعلق به اين استان بوده است اشاره كرد و گفت: در اين راستا تلاش و رازني هاي زيادي شده است و هم اكنون چهار شركت براي توليد انرژي پاك اقدام كرده اند.
وي با بيان اينكه استان خراسان شمالي توانمندي انرژي بادي و خورشيدي را دارا است افزود: اين استان در كشور و حتي نسبت به كشورهاي اروپايي از اين نظر توانمندي ويژه دارد كه بايد از اين پتانسيل در راستاي سرمايه گذاري استفاده مطلوبي داشته باشيم.
پورعيسي همچنين به پالايشگاه نفت كاليماني نيز اشاره اي كرد و گفت: اين پروژه بزرگ بسيار پيچيده است و سرمايه گذار خارجي خدمات را فراهم كرده و تاكنون اقداماتي نيز انجام شده است.
وي با بيان اينكه حتي اگر اجراي اين پروژه چند سال طول بكشد باز هم تحولي در منطقه ايجاد خواهد كرد افزود: بايد بسترهاي لازم و فرهنگ سازي را در اين خصوص آماده كنيم.
خراسان شمالي با 863 هزار نفر جمعيت در شمال شرق كشور واقع است.
3007/ 6042 خبرنگار: ربابه صانعي** انتشاردهنده: سيدحسين قدسي