شركت آب منطقه اي گيلان در طرح هاي آب و فاضلاب آستارا مشاركت كند

آستارا - ايرنا - فرماندار بندر آستارا خواستار مشاركت و همكاري شركت سهامي آب منطقه اي گيلان براي اجراي طرح هاي آب و فاضلاب اين شهرستان و رفع مشكلات مردم در اين بخش شد.

به گزارش خبرنگار ايرنا يونس رنجكش روز شنبه در نشست با مدير عامل آب منطقه اي گيلان در فرمانداري آستارا گفت: با توجه به مشكلات آب شرب و فاضلاب آستارا و كمبود اعتبارات ملي در اين زمينه، نيازمند مشاركت سازمان ها و دستگاه هاي اجرايي براي جبران كاستي ها هستيم.
وي اضافه كرد: از شركت هايي كه مي تواند نقش كليدي در رفع مشكلات داشته باشد، آب منطقه اي است و با توجه به ارتباط كاري آن با آب و فاضلاب شهري و روستايي، مشاركت آن مي تواند خدمات خوبي براي مردم فراهم كند.
رنجكش ادامه داد: با استفاده از امكانات و تجربيات آب منطقه اي، بسياري از مشكلات شهرستان آستارا برطرف خواهد شد و انتظار نگاه ويژه را در اين زمينه داريم.
رنجكش اجراي طرح هاي فوري انتقال آب و تامين آب شرب را در آستارا ضروري دانست و خواستار نشست مشترك با مديران عامل شركت هاي آب منطقه اي، آب و فاضلاب شهري و روستايي استان گيلان جهت برنامه ريزي مناسب در اين زمينه شد.
كاظم لطفي مديرعامل شركت آب منطقه اي استان گيلان هم در اين ديدار با استقبال از طرح فرماندار آستارا در ايجاد همگرايي براي رفع مشكلات شهرستان گفت: مشاركت بين دستگاه هاي اجرايي باعث پيشبرد طرح هاي عمراني خواهد شد.
وي از اجراي طرح سد خاكي براي تامين آب شرب و كشاورزي آستارا خبر داد و بيان كرد: كار مطالعاتي اين طرح پايان يافته و به زودي عمليات اجرايي آن آغاز خواهد شد.
آستارا با 91 هزار نفر جمعيت در منتهي اليه غرب استان گيلان واقع شده و داراي پنج رشته رودخانه اصلي است و تنها منبع آب شرب اين شهرستان رودخانه و تصفيه خانه بهارستان است.
خبرنگار: يوسف هدايتي ** انتشاردهنده: كبيري
7105 / 7124/2007